Powiat inwestuje w czystsze powietrze i ochronę środowiska
17 kwietnia w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara, mieszczącej się w internacie powiatowego „Chemika”, odbyło się uroczyste podpisanie umów dofinansowujących
Czytaj dalejKurier Małopolski Zachodniej
17 kwietnia w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara, mieszczącej się w internacie powiatowego „Chemika”, odbyło się uroczyste podpisanie umów dofinansowujących
Czytaj dalejW starostwie podpisano umowę na termomodernizację budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznego w Oświęcimiu w zakresie
Czytaj dalejZgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (t.j.: Dz. U. z
Czytaj dalej23 marca w Babicach (powiat chrzanowski) wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podpisał umowy z samorządowcami z powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego
Czytaj dalejUroczystość przekazania do użytkowania nowoczesnych pomieszczeń dydaktycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu była szczególnym momentem dla całej społeczności placówki
Czytaj dalej8 kwietnia podpisano w starostwie umowę na termomodernizację Centrum Kształcenia Zawodowegoprzy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu (popularne
Czytaj dalejSzpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu wzbogacił się o nowoczesne kardiomonitory oraz pompy infuzyjne o łącznej wartości ponad 1,9 mln zł.
Czytaj dalejMieszkańcy powiatu oświęcimskiego mogą już korzystać z nowej, wygodnej możliwości odbioru dokumentów. Dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy można odebrać za
Czytaj dalej25 lutego w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Lokalnemu Programowi Grantowemu „Małopolska Lokalnie”. To wyjątkowa inicjatywa,
Czytaj dalej25 lutego na oświęcimskim lodowisku podpisano umowę, która po raz kolejny potwierdza, że hokej to ważna część tożsamości naszego regionu.
Czytaj dalej17 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu odbyła się uroczystość wręczenia umów dotacyjnych, organizowana przez Powiat Oświęcimski. Było to
Czytaj dalejSprzęt o łącznej wartości przekraczającej 2,5 mln zł trafił do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu oraz
Czytaj dalejW Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu zorganizowano V Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy. W rywalizacji wzięły udział
Czytaj dalejW Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu uroczyście otwarto wystawę #haltungzeigen / #zabierzgłos. Wernisaż odbył się w przeddzień 81. rocznicy
Czytaj dalej16 stycznia w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara, mieszczącej się w internacie powiatowego „Chemika”, odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady
Czytaj dalejNa zaproszenie starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego i prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta do udziału w spotkaniu noworocznym w gościnnych progach Oświęcimskiego
Czytaj dalejKolejny odcinek drogi powiatowej 1859K ul. Karolina w Osieku zostanie zmodernizowany! Włodarze Powiatu Oświęcimskiego – starosta Andrzej Skrzypiński i członek
Czytaj dalejNa sesji w dn. 17 grudnia 2025 r. Rada Powiatu w Oświęcimiu przyjęła budżet Powiatu Oświęcimskiego na rok 2026. Zakłada
Czytaj dalej13 listopada w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu z organizacjami pozarządowymi, którego celem było podsumowanie działań realizowanych
Czytaj dalejPonad 600-metrowy odcinek drogi powiatowej nr 1878K – ul. Męczeństwa Narodów w Brzezince (Gmina Oświęcim) – został oficjalnie oddany do użytku.
Czytaj dalej