Re-Plast Unia trzecia w tabeli Tauron Hokej Ligi

43 punkty zdobyte w 22 spotkaniach to dorobek Re-Plast Unii w Tauron Hokej Lidze. Oświęcimianie zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli ustępując GKS-owi Katowice i GKS-owi Tychy. Teraz hokeistów czeka przerwa na mecze reprezentacji Polski.

Unia w ostatnich spotkaniach prezentowała dobry poziom. Jako pierwsza przerwała zwycięską serię GKS-u Katowice w lidze, pokonując katowiczan w bardzo dobrym stylu 5:2. W ostatnich meczach przed własną publicznością oświęcimianie wygrali wysoko z Comarch Cracovią 9:2, a następnie pokonali Ciarko STS Sanok 4:3.
Teraz hokeistów czeka przerwa w rozgrywkach spowodowana rozgrywaniem spotkań przez reprezentację. – Jest to dobry czas, żeby mentalnie odpocząć od meczów, od gry, spędzić czas z rodziną, pogadać z kolegami i wrócić, żeby mieć pełną energię i pewność siebie, żeby wygrać więcej meczy – mówił portalowi hokej.net po ostatnim meczu Kamil Sadłocha.

Kolejny mecz oświęcimianie rozegrają 20 grudnia na wyjeździe z KH Energą Toruń. Na lodowisku w Oświęcimiu pojawią się dopiero po Nowym Roku. 3 stycznia ich rywalem będzie Podhale Nowy Targ.
Wcześniej biało-niebiescy zagrają w Pucharze Polski. 29 grudnia w Krynicy w półfinale tych rozgrywek rywalem Unii będzie GKS- Tychy. Wygrana da przepustkę do finału, który rozegrany zostanie 30 grudnia.