Hokeiści Unii z brązem

Hokeiści Unii Oświęcim zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski. W Oświęcimiu jednak mało kto się cieszy z tego osiągnięcia. Biało-niebiescy byli bowiem o krok od finału.

Półfinałowa rywalizacja z GKS-em Tychy była bardzo wyrównana. W pierwszych pięciu meczach zawsze wygrywali gospodarze. Szansę na odwrócenie tego trendu oświęcimianie mieli w szóstym spotkaniu, w którym prowadzili 4:3. Tyszanie w końcówce doprowadzili jednak do remisu. Oświęcimianie grali wtedy w osłabieniu, gdyż sędziowie nałożyli na nich karę za… zbyt wielu zawodników na lodzie. W dogrywce szalę zwycięstwa przesunęli na swoją korzyść tyszanie i o awansie do finału zdecydować miał siódmy mecz w Oświęcimiu. 22 marca, przy pełnych trybunach oświęcimianie rozpoczęli z impetem i wydawało się, że ponownie wykorzystają atut swojego lodowiska. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, pierwszego gola już w 7. minucie zdobył Dariusz Wanat. Kluczowa okazała się jednak druga odsłona, w której Unia straciła dwie bramki. Mimo wielu okazji, w trzeciej tercji wynik się nie zmienił i do finału awansował GKS Tychy.

Po tak przegranym półfinale dwa zwycięstwa nad Cracovią (po 3:2) i zdobycie brązowego medalu w Oświęcimiu przyjęto z dużym niedosytem.