Wadowice bardziej smart

Na ulicach Wadowic pojawiły się tablice, które będą informowały o odjazdach gminnych busów. Elektroniczne tablice pojawią się też na 3 miejskich parkingach i drogach wjazdowych do miasta. Będą informowały o ilości wolnych miejsc. Wszystko po to, aby ułatwić życie mieszkańcom i przyjeżdżającym do miasta. Systemy mają działać za kilka tygodni.


Tablice zainstalowane na przystankach będą informować o kierunku i godzinach odjazdu wadowickich busów, które kursują na sześciu liniach na terenie naszej gminy. Takie informatory pojawią się na 22 przystankach w Wadowicach. W naszym regionie podobne tablice działają już w Andrychowie i Oświęcimiu.
To jednak nie wszystko. Na trzech wadowickich parkingach: przy Starej Rzeźni (ul. Sienkiewicza), dworcu kolejowym i dworcu autobusowym zainstalowane zostaną tablice, na których podawana będzie na bieżąco liczba wolnych miejsc parkingowych. Takie same tablice instalowane są na trzech drogach wlotowych do Wadowic od strony Choczni, Tomic i Kleczy. Aby system mógł działać, przy każdym wjeździe na wspomniane parkingi zainstalowane zostały specjalne czujniki, które będą zliczać samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z parkingu.
– Dzięki temu kierowcy wjeżdżający do Wadowic będą mogli od razu dowiedzieć się, czy na którymś z placów są jakieś wolne miejsca – cieszy się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Cały system będzie obsługiwał łącznie 28 tablic – 22 przystankowe oraz 6 parkingowych. Uruchomienie systemu planowane jest za kilka tygodni.