Czerwcowy numer trafił do kolportażu

W stałych punktach kolportażu pojawił się czerwcowy numer Kuriera Małopolski Zachodniej. Na stronie dostępna jest wersja gazety w pliku PDF.

W numerze przeczytać można m.in. o Centrum Bemke, czyli nowoczesnym kapusie edukacyjnym, który powstanie na Kopcu w Wadowicach oraz kolejnych umowach podpisanych przez samorządy naszego regionu w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Wśród wiadomości z regionu przeczytać także można o kolejnym Zasłużonym dla Powiatu Wadowickiego, współpracy tego powiatu z Polską Grupą Producentów Obuwia oraz zbliżających się Targach Turystycznych Doliny Karpia na które najlepiej wybrać się z… paszportem.

Redakcja pisze także o jubileuszu 20-lecia wadowickiego Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać szansę” i kosmicznej dyskusji, która odbyła się niedawno w Andrychowie i Sułkowicach-Bolęcinie.

Poza tym spora dawka informacji z miast i miejscowości Małopolski Zachodniej, m.in.: Oświęcimia, Kęt, Zatora, Tomic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Stryszowa.

W dziale sportowym informacje rozstrzygnięciach w zakończonej właśnie piłkarskiej lidze okręgowej oraz o sukcesie młodej tenisistki stołowej z Inwałdu.

W „Rozmaitościach” m.in. ciekawy tekst o pierwszych częściowo wolnych wyborach z 4 czerwca 1989 roku, których rocznicę obchodziliśmy kilka dni temu oraz artystach znad Przemszy, czyli Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury z Chełmka.

Z kolei w „Poradniku dietetyka” Marta Tobiczyk odpowiada na pytanie czy żywność typu fast-food może być zdrowa.

Plik PDF dostępny jest tutaj.

Zachęcamy do lektury.