Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP wybrany na kolejną kadencję

W kwietniu w Domu Strażaka w Lgocie spotkali się delegaci gminnych jednostek OSP, aby wziąć udział w XIII zjeździe sprawozdawczo – wyborczym Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomicach.

Obradom przysłuchiwali się zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Józef Łasak, członek Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie dh Antoni Kwarciak, Komendant Powiatowy PSP w Wadowicach st.bryg. Paweł Kwarciak oraz Sekretarz Gminy Tomice Grzegorz Łopatecki.

Podczas obrad delegaci oraz goście wysłuchali sprawozdania Zarządu przedstawionego przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach dh Stanisława Zająca. Podkreślił on, że w trakcie kadencji 2021-2025 gminne straże otrzymały z budżetu Gminy ponad 2 mln zł. Ze środków tych sfinansowano utrzymanie gotowości bojowej poszczególnych jednostek OSP oraz m.in. remonty i termomodernizacje remiz oraz zakup nowych samochodów dla jednostek OSP.

Po zatwierdzeniu wszystkich stosownych sprawozdań delegaci podjęli uchwałę o powołaniu nowych władz Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomicach.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomicach

  • Prezes – dh Stanisław Zając (OSP Lgota),
  • Wiceprezes – dh Tadeusz Mrowiec (OSP Witanowice),
  • Wiceprezes – dh Biliński Piotr (OSP Radocza),
  • Wiceprezes – dh Maciej Morwiec (OSP Tomice),
  • Wiceprezes – dh Ryszard Dubel (OSP Zygodowice),
  • Wiceprezes – dh Mateusz Stybak (OSP Woźniki),
  • Skarbnik – dh Andrzej Wojnowski (OSP Radocza),
  • Sekretarz – dh Zbigniew Kwarciak (OSP Witanowice),
  • Komendant gminny – dh Grzegorz Wojnowski (OSP Tomice),
  • Członkowie Zarządu – dh Dariusz Folga (OSP Woźniki), dh Antoni Kwarciak (OSP Witanowice), dh Paweł Tomczyszyn (OSP Lgota), dh Paweł Kwarciak (OSP Witanowice), dh Michał Żmuda (OSP Zygodowce)