Zakończono przebudowę ulicy Marii Konopnickiej

Zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej ul. Marii Konopnickiej nr K 471106 w km 0+011,0–0+320,0 w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska”. Mieszkańcy mogą już korzystać z przebudowanej drogi.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 725 241,06 zł, z czego 412 218,00 zł stanowiło dofinansowanie pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace zostały wykonane przed terminem określonym w umowie. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG-BUD ze Spytkowic.

7 maja odbyła się wizytacja terenowa zakończonej inwestycji z udziałem Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusza Steli oraz Dyrektora Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Sławomira Dyla. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele wykonawcy, inspektor nadzoru, kierownik budowy oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.

Zakres prac obejmował przebudowę i remont jezdni, modernizację chodników, budowę pasa postojowego, przebudowę skrzyżowań i zjazdów oraz modernizację odwodnienia drogi.

Dzięki realizacji inwestycji poprawiło się bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników drogi, a ulica Marii Konopnickiej zyskała nowoczesny i funkcjonalny charakter.