Już w lipcu kolejny „Spływ na byle czym”. Organizatorzy czekają na zgłoszenia załóg.
Na Bulwarach nad Sołą ponownie zrobi się gwarno, kolorowo i bardzo kreatywnie. Już 25 lipca odbędzie się trzecia edycja wydarzenia
Czytaj dalejKurier Małopolski Zachodniej
Na Bulwarach nad Sołą ponownie zrobi się gwarno, kolorowo i bardzo kreatywnie. Już 25 lipca odbędzie się trzecia edycja wydarzenia
Czytaj dalejMieszkańcy powiatów oświęcimskiego i wadowickiego zyskali dostęp do nowoczesnych usług medycznych, które jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie z największymi
Czytaj dalejNa koniec 2025 roku w naszym regionie (powiaty oświęcimski i wadowicki) mieszkało 303 198 osób. To o ponad 10 tysięcy
Czytaj dalejW sobotę 16 maja w całym kraju po raz kolejny zorganizowana zostanie Noc Muzeów. Do wydarzenia przyłączyły się także instytucje
Czytaj dalejJuż 10 maja będziemy mogli, za sprawą organizowanego w Oświęcimiu Jarmarku Kasztelańskiego, przenieść się w czasie. Tym razem Muzeum Zamek
Czytaj dalejHokeiści Unii Oświęcim nie zdobyli medalu mistrzostw Polski. W decydujących meczach dwukrotnie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec i ostatecznie sklasyfikowani zostali
Czytaj dalejMieszkańcy powiatu oświęcimskiego mogą już korzystać z nowej, wygodnej możliwości odbioru dokumentów. Dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy można odebrać za
Czytaj dalejOświęcim pozyskał ponad 37,6 mln zł rządowego wsparcia na realizację pierwszego etapu przebudowy hali lodowej. Środki pochodzą z ministerialnego Programu
Czytaj dalejOświęcimskie bulwary zmieniają swoje oblicze. Trwa rozbudowa jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych w mieście. Od lat przyciągają mieszkańców na
Czytaj dalej25 lutego w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Lokalnemu Programowi Grantowemu „Małopolska Lokalnie”. To wyjątkowa inicjatywa,
Czytaj dalej25 lutego na oświęcimskim lodowisku podpisano umowę, która po raz kolejny potwierdza, że hokej to ważna część tożsamości naszego regionu.
Czytaj dalejMuzeum Pamięci Ziemi Oświęcimskiej, za sprawą kolejnego „Spotkania z historią”, przypomniało niezwykłą historię cichociemnego z Babic – majora Piotra Szewczyka.
Czytaj dalejW angielskim Blackpool – światowej stolicy tańca towarzyskiego – dwie formacje działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury klubu tanecznego Elita sięgnęły
Czytaj dalejNumer, który Państwo czytacie jest setnym wydaniem naszej gazety. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić rzecz wyjątkową – po raz pierwszy i
Czytaj dalejOświęcim będzie w kwietniu 2026 roku areną uniwersyteckich mistrzostw świata w hokeju. 20 października w Krakowie przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego
Czytaj dalejMarsz śmierci – tak nazwano pieszy transport więźniów obozu Auschwitz tuż przed jego wyzwoleniem. W drogę z Oświęcimia do Wodzisławia
Czytaj dalej