Święto Konstytucji 3 Maja w Kalwarii Zebrz.

Mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska wspólnie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Józefa, po której uczestnicy przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji, gdzie odśpiewano hymn państwowy oraz złożono kwiaty.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela oraz Poseł RP Mariusz Krystian. Odczytano również listy od Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara i Posła RP Filipa Kaczyńskiego.

Po części oficjalnej na rynku odbył się koncert patriotyczny oraz rodzinny piknik „Radosny Patriotyzm” z licznymi atrakcjami dla mieszkańców. Sportowym akcentem obchodów był mini turniej piłki nożnej na boisku „Sahara”.

Tegoroczne obchody po raz kolejny pokazały, jak ważne dla lokalnej społeczności są patriotyzm, tradycja i wspólne świętowanie.