Powiat stawia na dostępność i efektywność energetyczną szkół

W starostwie podpisano umowę na termomodernizację budynku Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznego w Oświęcimiu w zakresie przebudowy i rozbudowy budynku szkoły o szyb windowy wraz z montażem dźwigu osobowego.

Dokument sygnowali 15 kwietnia starosta Andrzej Skrzypiński i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, a ze strony wykonawcy, spółki PROGALBUD – prezes zarządu Sebastian Gałuszka.

Planowane koszty sięgają kwoty 1 159 535,19 zł. Zadanie zostanie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, działanie 8.11 Transformacja energetyczna, C. Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB).

Zakończenie robót – do 200 dni od daty przekazania placu budowy.