Modernizacja Orlika przy SP nr 5. Powstaje także lodowisko
Dobiegły końca prace modernizacyjne na kompleksie sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu. Inwestycja nie tylko odświeżyła istniejącą od 15 lat infrastrukturę, ale wzbogaciła ją o nową atrakcję otwarte lodowisko, które zimą będzie służyć miłośnikom łyżew, a poza sezonem zamieni się w rolkowisko. Całość uzupełnia nowoczesne oświetlenie.
W ramach wcześniejszych prac przeprowadzono gruntowną modernizację boisk oraz placu zabaw. Wymieniono nawierzchnię ze sztucznej trawy, odnowiono urządzenia zabawowe oraz zamontowano nowe bramki i siatki. Dzięki temu kompleks zyskał nową jakość i już wkrótce będzie ponownie dostępny dla mieszkańców.
Na realizację inwestycji miasto pozyskało blisko 918 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 2,8 mln złotych, z czego ponad 1,8 mln zł pokryto z budżetu miasta.
– Kończymy kolejną ważną inwestycję, która realnie poprawia jakość miejskiej infrastruktury sportowej. Zmodernizowany Orlik i nowe lodowisko to przestrzeń, która będzie służyć mieszkańcom przez cały rok – zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Stawiamy na aktywność i tworzenie miejsc sprzyjających rekreacji oraz integracji – podkreśla prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.
