Marszałek w Wadowicach
Dialog i współpraca – to jedne z głównych filarów, na których swoją pracę w samorządzie opierają władze Powiatu Wadowickiego. 16 stycznia włodarze powiatu gościli marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę.
Rozmowy dotyczyły tego, co jest ważne dla wszystkich – bezpieczeństwa. Dokładnie o godz. 7.00 w Wieprzu marszałek w towarzystwie samorządowców wojewódzkich, powiatowych i gminnych spotkał się z druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych i obejrzał sprzęt, który został zakupiony dla strażaków dzięki dofinansowaniu z samorządu wojewódzkiego.
Dalsze rozmowy, prowadzone już w Starostwie Powiatowym w Wadowicach, koncentrowały się wokół tematu dróg i bezpieczeństwa na nich, a także środków unijnych, które mogą pozyskać samorządy: powiatowy i gminne w konkursach organizowanych przez Urząd Marszałkowski.