Ruszyło głosowanie Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Od 15 maja wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać swoje głosy na projekty w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku wybieramy spośród 198 wniosków. Po raz pierwszy można zagłosować na dwa zadania: ogólnowojewódzkie i regionalne.


– Już po raz szósty mieszkańcy Małopolski udowadniają, że nie brakuje im pomysłów i kreatywności. Cieszę się, że wśród blisko dwustu zakwalifikowanych do głosowania pomysłów jest wiele inicjatyw, które pomogą zmienić nasz region na lepszy. Na zwycięskie zadania przeznaczamy aż 14 mln złotych! To rekordowa kwota przekazana na ten cel do tej pory – przypomina Iwona Gibas, członek zarządu województwa.

W związku z ostatnimi zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, w tej edycji mieszkańcy Małopolski będą mogli oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne.
Do głosowania zakwalifikowanych zostało 198 zadań. 40 spośród nich to projekty ogólnowojewódzkie.
W naszym subregionie, obejmującym powiaty wadowicki, oświęcimski, chrzanowski i olkuski wybierć będziemy spośród 34 zadań. Najwięcej jest zadań związanych ze sportem.

Głosowanie ruszyło 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.

Sposób głosowania pozostaje niezmienny: głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (wykaz urn w naszym regionie zamieszczamy na grafice) lub wysyłamy pocztą do siedziby Urzędu Marszałkowskiego. Najszybciej będzie można zagłosować przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie: https://bo.malopolska.pl.

Miejsca w powiatach oświęcimskim i wadowickim, gdzie można oddać głos:

  • Agenda Zamiejscowa Urzędu Marszałkowskiego w Oświęcimiu – ul. Górnickiego 1,
  • Urząd Miejski w Wadowicach, plac Jana Pawła II 23