Piłkarze coraz bliżej rozstrzygnięć

Rozgrywki piłkarskie na regionalnych boiskach wkraczają w decydującą fazę. O ile w czwartej lidze nasze drużyny nie mają szans na awans, to w piątej liderem rozgrywek na sześć kolejek przed ich zakończeniem jest Niwa Nowa Wieś. Ciekawie wygląda także rywalizacja w lidze okręgowej.


W IV lidze świetną wiosnę notują piłkarze Orła Ryczów. Podopieczni Grzegorza Patera w 10 spotkaniach zgromadzili aż 23 punkty i – mimo iż po rundzie jesiennej zajmowali 14 lokatę – awansowali na 3 miejsce w tabeli. Na walkę o awans nie mają jednak szans, gdyż do liderującego zespołu Wiślan Jaśkowice tracą aż 15 punktów. Tuż za Orłem, na czwartym miejscu, znajduje się LKS Jawiszowice, który rozegrał jednak o jeden mecz mniej. Poniżej oczekiwań spisują się wiosną zespoły Unii Oświęcim (9 miejsce) i Beskidu Andrychów (14 miejsce). Świetnie gra za to Kalwarianka, której prawie nikt nie dawał po rundzie jesiennej szans na utrzymanie. Wiosną zespół z miasta meblarzy zainkasował 21 punktów (w całej rundzie jesiennej tylko 7) i do strefy bezpiecznej brakuje mu już tylko punktu.
W piątej lidze po 22 kolejkach liderem jest Niwa Nowa Wieś. Wiosną zespół z gminy Kęty zanotował 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. W walce o awans liczą się także zespoły MKS-u
Trzebinia (punkt straty) i Tempa Białka (2 punkty straty). Do IV ligi awansują jednak dwa zespoły.
Drugi nasz zespół występujący w V lidze, KS Chełmek, zajmuje 6 miejsce ze stratą 16 punktów do Niwy.
Ciekawie wygląda walka o mistrzostwo ligi okręgowej, gdzie wiosną lider zmieniał się już kilkakrotnie. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek na pierwszym miejscu znajduje się Skawa Wadowice, która zgromadziła w 25. meczach 50 punktów. Tuż za nią plasuje się Brzezina Osiek mająca zaledwie o punkt mniej niż Skawa. Na trzecie miejsce spadł niedawny lider – LKS Gorzów, który w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrał na własnym boisku z LKS-em Rajsko 1:2. Gorzowianie tracą do Skawy 3 punkty, jednak rozegrali o jeden mecz mniej.
Z walki o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej odpadł chyba zespół Halniaka Targanice, który w ostatniej kolejce (13 maja) uległ Skawie Wadowice i traci już do prowadzącego zespołu 5 punktów.
Przypomnijmy, że bezpośredni awans do V ligi uzyska zwycięzca ligi okręgowej, zaś zespół z drugiego miejsca zagra w barażach z wicemistrzami innych lig okręgowych rozgrywanych w naszym województwie.