Majowy numer trafił do kolportażu

W stałych punktach kolportażu pojawił się majowy numer Kuriera Małopolski Zachodniej. Na stronie dostępna jest wersja gazety w pliku PDF. Wszystkie artykuły na naszej stronie opublikowane zostaną 18 maja.

W numerze przeczytać można m.in. o Beskidzkim Muzeum Rozproszonym Diecezji Bielsko-Żywieckiej, które uroczyście otwarte został 11 maja. W gazecie przeczytać także można o losach wniosku o rozszerzenie granic rezerwatu przyrody „Madohora” w Beskidzie Małym. Sprawa jest ważna, gdyż powiększenie rezerwatu uchroni obszar od wycinki drzew, która negatywnie wpływa na poziom wody w Wieprzówce. Tymczasem w Andrychowie wody zaczyna brakować.

Poza tym w numerze przeczytać można o rozpoczętym właśnie głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Małopolsk, Jarmarku Kasztelańskim w Oświęcimiu oraz planowanym na weekend w Andrychowie i Sułkowicach-Bolęcinie Kosmitingu, czyli konferencji poświęconej astronomii w szkołach.

Poza tym spora dawka informacji z miast i miejscowości Małopolski Zachodniej.

W wydarzyło się kiedyś Jarosław Zięba pisze o granicy, która podzieliła Wadowice podczas II wojny światowej, zaś w Poradniku dietetyka Marta Tobiczyk przekazuje rady dla czterdziestolatków.

Plik PDF dostępny jest tutaj.

Zachęcamy do lektury.