Tauron Re-Plast Unia bliżej finału

To był świetny weekend hokeistów Tauron Re-Plast Unii Oświęcim. Po zaciętych meczach, rozegranych w wypełnionej bo brzegi hali lodowej, biało-niebiescy dwukrotnie pokonali na własnym lodowisku GKS Tychy i są bliżej finału play-off.

W pierwszym spotkaniu obie drużyny uważały przede wszystkim, aby nie stracić bramki. Nie można się więc dziwić, że pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej tercji przewagę zaczęli osiągać oświęcimianie i to oni objęli prowadzenie wykorzystując w 28. minucie grę w przewadze. Skutecznym strzałem spod niebieskiej linii popisał się Filipp Pangiełow-Jułdaszew. W trzeciej tercji odważniej zagrali tyszanie, jednak gola – w 58 minucie – ponownie zdobyli gracze Unii. Na listę strzelców wpisał się Krystian Dziubiński. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
W niedzielę emocji było jeszcze więcej. Unia w pierwszej i w drugiej tercji dwukrotnie wychodziła na prowadzenie (gole Alexandra Szczechury i Dariusza Wanata), ale GKS za każdym razem odpowiadał bramką wyrównującą. Decydujące ciosy Unia wyprowadziła w ostatnich 10 minutach. Na gole Teddy’ego Da Costy i Krystiana Dziubińskiego tyszanie już nie zdążyli odpowiedzieć i mecz zakończył się wynikiem 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). W rywalizacji do 4 zwycięstw Unia prowadzi 2:0. Kolejne dwa mecze odbędą się w Tychach 15 i 16 marca.