Konsekwentni w pozyskiwaniu środków

6 lutego władze Województwa Małopolskiego poinformowały o rozstrzygnięciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 dla województwa małopolskiego. Do powiatu wadowickiego trafi blisko 8 mln złotych na remont dróg gminnych. Z tej kwoty aż 537.549,00 złotych trafi do gminy Tomice na remont drogi gminnej ul. Radwany w Witanowicach.


24 lutego przedstawiciele gmin powiatów myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego zostali zaproszeni do Spytkowic na uroczyste przekazanie czeków, potwierdzających otrzymanie dofinansowania na przebudowę dróg lokalnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W uroczystości udział wzięli m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz parlamentarzyści: Rafał Bochenek, Marek Polak, Władysław Kurowski, Filip Kaczyński oraz Krzysztof Kozik.
Gmina Tomice, reprezentowana przez Wójta Witolda Grabowskiego, otrzymała aż 537.549,00 zł na remont ulicy Radwany w Witanowicach. Zgodnie ze złożonym wnioskiem remontem zostanie objęte ok. 990 mb, od granicy z Babicą. Remont będzie polegał na oczyszczeniu rowów i przepustów, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości ok. 4 m.Wartość całego zadania ma zamknąć się kwotą 935.000,00 zł. Przebudowa tej ważnej trasy z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze łączącej gminy Tomice i Wadowice.
– Po raz kolejny udowadniamy, że gmina Tomice konsekwentnie realizuje założone przez władze samorządowe cele poprzez skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych dla wsparcia finansowego tych inwestycji, które są niezwykle ważne dla naszych mieszkańców. I to właśnie umiejętność optymalnego ich wykorzystania jest jedną z postaw rozwoju naszej gminy – powiedział po otrzymaniu czeku Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *