Młodzi szermierze z Kalwarii z medalem mistrzostw Polski

Młodzi szpadziści SKS Grass Hopper Kalwaria Zebrzydowska zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski juniorów, które końcem stycznia rozegrane zostały w Mielcu. Sukces jest tym większy, że w zawodach startowali zawodnicy do lat dwudziestu, tymczasem najstarszy szpadzista zespołu z Kalwarii miał zaledwie 17 lat.

Drużynę SMS Grass Hopper reprezentowali: Ireneusz Filek (17 lat), Mikołaj Adamczyk (15 lat) i Piotr Włodarczyk (14 lat). Mimo młodego wieku młodzi kalwarianie prezentowali przez cały turniej równą, wysoką formę, co zaowocowało spektakularnym sukcesem. W meczu o wejście do szerokiego finału (najlepsza 8 drużyn) kalwarianie pokonali zdecydowanie drugi zespół PKSzerm Warszawa. Następnie, w rywalizacji o wejście do strefy medalowej następnie rozprawili się ze zdecydowanymi faworytami turnieju, drużyną AZS AWF Kraków. W półfinale Grass Hopper, po wyrównanym meczu nieznacznie (43-45) przegrał z Piastem Gliwice.
W meczu o medal przeciwnikami kalwarian był ubiegłoroczny brązowy medalista, zespół PKSzerm Warszawa I. O tym jak trudne zadanie czekało młodych zawodników z Kalwarii Zebrz. niech świadczy fakt, że w zespole rywali wystąpił m.in. mistrz świata Antoni Socha. Młoda drużyna UKS Grass Hopper poradziła sobie jednak rewelacyjnie wygrywając 45-29 i zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

W Mielcu rozegrano także indywidualne mistrzostwa Polski do lat 20. Tutaj także zawodnicy Grass Hopper radzili sobie dobrze. W stawce starszych rywali 17-letni Ireneusz Filek zajął 14 lokatę, a tuż za nim, na 15. miejscu uplasował się Mikołaj Adamczyk. Warto podkreślić, że ten ostatni był najmłodszym zawodnikiem wśród najlepszych 16 szpadzistów turnieju. Najmłodszy zawodnik całego turnieju, Piotr Włodarczyk (14 lat) zajął 47 miejsce.

Wszyscy trzej młodzi zawodnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej od dłuższego czasu są członkami kadry narodowej juniorów reprezentując Kalwarię na arenach krajowych jak i międzynarodowych.

W zawodach wzięły udział także dziewczęta z kalwaryjskiego klubu. Alicja Goczał (15 lat) uplasowała się na miejscu 47, zaś Oliwia Garus (16 lat) zajęła 65 miejsce.

Trenerem wszystkich zawodników jest Felix Fraś.