Siatkarskie derby dla Andrychowa

To była prawdziwa sportowa wojna pod siatką. W prestiżowych derbach Małopolski Zachodniej rozegranych w ramach rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn MKS Andrychów wygrał w Kętach z Kęczaninem 3:2, zwyciężając w decydującym secie 15:13.

Mecze pomiędzy zespołami z Kęt i Andrychowa zawsze wywołują sporo emocji. Nie inaczej było 21 stycznia w hali MOSiR w Kętach. Zażarta walka toczyła się od pierwszej piłki, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Po pierwszym secie na prowadzenie wyszli kęczanie, którzy premierową partię wygrali do 23. Kolejne dwa sety należały jednak do gości, którzy najpierw wygrali do 23, a potem do 16. Tym samym ekipa
MKS-u objęła prowadzenie 2:1. Gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Czwarta partia padła ich łupem do 22. O losach spotkania decydował więc tie-break, w którym więcej spokoju zachowali andrychowianie wygrywając 15:13.
Po 15. kolejkach II ligi MKS Andrychów zajmuje 3. miejsce (34 punkty), a Kęczanin z 19 oczkami jest szósty.