Od lat czekali na nowy wóz!
OSP Łęki świętuje!

28 grudnia 2022 roku w Łękach dźwięk wyjącej od rana syreny strażackiej nie budził u nikogo niepokoju, wręcz przeciwnie – chyba wszyscy mieszkańcy wiedzieli, że w tym dniu strażacy mają swoje wielkie święto. Marzenie druhów stało się rzeczywistością – nowy wóz strażacki z przebiegiem nieco ponad 200 kilometrów oficjalnie jest od tej chwili na stanie OSP! Na ten moment tutejsza jednostka czekała 130 lat!

– Inwestycja w bezpieczeństwo jest dla mnie osobiście i dla Gminy Kęty priorytetem i niezmiernie cieszy mnie fakt, że ten wóz wreszcie zasilił jednostkę w Łękach – powiedział podczas uroczystości przekazania wozu Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty. – Ogromne podziękowania składam na ręce Pana Zdzisława Urbańczyka – prezesa OSP, który uparcie i konsekwentnie dążył do realizacji tej inwestycji. Dziękuję Panu staroście Powiatu Oświęcimskiego Andrzejowi Skrzypińskiemu za współfinansowanie zakupu, Panu posłowi Rafałowi Bochenkowi za wsparcie finansowe, radnym powiatowym i gminnym za działanie ponad podziałami i patrzenie w jednym kierunku, druhom za stworzenie wokół tej inwestycji pozytywnej atmosfery i pozyskanie dodatkowych środków. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy stać tutaj razem i z dumą przekazać kluczyki do nowego wozu – podkreślał burmistrz.

Wartość wozu wyceniona została na 335 tys. zł z czego dwie trzecie to fundusze budżetu Gminy Kęty (175 tys. zł) i Powiatu Oświęcimskiego (60 tys. zł). Brakujące do zakupu 100 tys. zł udało się pozyskać w ramach programu rządowego Fundusz Sprawiedliwości i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Ponadto jednostka OSP uzyskała dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie oraz fundacji PGNiG S.A.

Nowy wóz zastąpił używany dotychczas przez druhów OSP Łęki wysłużony samochód marki Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *