Miasto wspiera oświęcimski sport
Drużyna hokeja na lodzie Tauron Re-Plast Unia Oświęcim otrzymała kolejne dofinansowanie z budżetu miasta. Umowę na promocję Oświęcimia podpisali prezydent Janusz Chwierut i prezes spółki Oświęcimski Sport Paweł Kram. Dotacja na dokończenie fazy rozgrywek zasadniczych i play – off wynosi 650 tys. zł.
Jak podkreśla prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim Mariusz Sibik to istotne wsparcie drużyny. – Naszym celem jest jak najlepsza gra i pokazanie się z najlepszej strony, gramy dla kibiców. Chcemy też podziękować miastu za bardzo duże wsparcie. Te pieniądze pozwalają nam konkurować z innymi drużynami. Przed sezonem próbowaliśmy zbudować bardzo dobry skład, aby walczyć o medal. To jest nasz cel – wyjaśnia.
Przed drużyną ostatnie mecze V rundy Polskiej Hokej Ligii oraz decydująca faza play-off. – Priorytetem jest wejście do fazy play – off z pierwszego miejsca. Zapominamy o Pucharze Polski i koncentrujemy się na tym wyzwaniu – podkreśla Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.
Miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny, a od kilku lat także większościowym udziałowcem spółki. – Hokej to ważny symbol miasta. Podejmując decyzję o objęciu udziałów w spółce Oświęcimski Sport miasto zobowiązało się też do tego, że będzie dofinansowywało bezpośrednią działalność klubu. Każdego roku jest ona znaczna i mam nadzieję, że tegoroczna pozwoli walczyć o najwyższe cele, czyli miejsca medalowe. Może więc ten sezon będzie spełnieniem marzeń zawodników, działaczy i kibiców – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Udział drużyny w finale Pucharu Polski czy walka o finał Pucharu Kontynentalnego pokazuje, że najwyższe trofea są w zasięgu ręki – dodaje.
W działalność na rzecz klubu jest zaangażowanych wiele firm i osób. – Dziękuję zarządowi Oświęcimskiego Sportu, głównemu sponsorowi firmie Re-Plast, która od wielu lat wspiera naszych hokeistów, a także innym sponsorom. Dobrze, że firma Tauron wywiązała się ze swoich deklaracji i podpisała umowę sponsorską. Dziękuję też kibicom, bo bez nich nie byłoby dla kogo grać. Ich wiara w sukces i wsparcie jest ogromnie ważna dla zawodników – zaznacza.
Zaznacza też, że hokej buduje markę i znaczenie Oświęcimia oraz integruje społeczność miasta. Wskazuje, że równie ważna, jak drużyna, jest hala lodowa, która jest miejscem treningów oraz rozgrywek hokejowych czy zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Dlatego miasto przystępuje do największego w ostatnich latach projektu, jakim jest rozbudowa obiektu lodowiska. – To zadanie będzie rozpisane na lata. W tym roku chcemy ogłosić, wspólnie z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, konkurs na stworzenie koncepcji rozbudowy lodowiska. Planujemy, aby obiekt pełnił nie tylko funkcje sportowe, ale też pozwalał na organizację różnych wydarzeń. Na pewno będzie dodatkowa część treningowa, bo nie wyobrażam sobie, aby na okres przebudowy wyłączyć obiekt z użytku. A dodatkowa tafla przyda się później, zapewne zespołom młodzieżowym czy amatorskim. Projekt techniczny określi nam też koszty. Kolejnym etapem będzie poszukiwanie montażu finansowego inwestycji. To ogromne wyzwania, ale ono są potrzebne, aby zmieniać różne miejsca, rozwijać miasto, wzmacniać jego pozycję na arenie krajowej czy międzynarodowej. Zmodernizowana hala lodowa będzie przecież pełniła swoją funkcję przez kolejne dziesięciolecia. Ma służyć sportowcom i mieszkańcom Oświęcimia – kończy.