Na Bulwarach powstanie park linowy

Na wadowickich Bulwarach jeszcze w tym roku powstanie park linowy. 9 stycznia burmistrz Wadowic podpisał umowę na przygotowanie projektu tej inwestycji.


„Wenecja” to popularne wśród mieszkańców Wadowic miejsce odpoczynku. Daje szereg możliwości na relaks i odpoczynek. Zaczynając od boisk do siatkówki, placu zabaw, siłowni, kończąc na jeździe rowerem czy spływie… kajakiem. To miejsce jest również idealne na imprezy, to właśnie tutaj odbywały się m.in. „Wianki nad Skawą”. Teraz do atrakcji dołączy park linowy. Będą mogli z niego korzystać wszyscy, ponieważ będzie on dostosowany dla różnych grup wiekowych, z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.
– Będzie to wyjątkowy plac zabaw z samoobsługowym 150 metrowym torem linowym, na którym znajdzie się co najmniej 15 przeszkód do pokonania. Park linowy ma być dostosowany do różnych grup wiekowych, dlatego też platformy zawieszone zostaną na bezpiecznej wysokości ok. 60 centymetrów. Wokół parku zamontujemy trzy różnego rodzaju huśtawki, karuzelę tarczową, urządzenia dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami oraz oczywiście ławki, stojaki na rowery i przewijak dla niemowląt. Jestem pewien, że dzieciaki będą zachwycone tym placem. – pisze na swoim facebookowym profilu burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.
Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, jednak ogłaszane przetargi nie przynosiły efektu. Teraz zgłosiła się firma, która zajmie się projektem placu zabaw. Jest to pracownia Modus z Krakowa. Zgodnie z podpisaną umową, projektowanie już trwa. Niebawem zaprezentowana ma być wizualizacja parku.