Wojtyła ponownie mistrzynią

Reprezentująca UKS Sokół Zator Gabriela Wojtyła obroniła tytuł i koszulkę Mistrzyni Polski U23 w kolarstwie przełajowym.

Zawodnicy UKS Sokół Zator koncentrują się na przygotowaniach do sezonu MTB, który rozpoczną już końcem marca. Stąd brak startów w przełajach i specjalistycznych treningów koniecznych do tej dyscypliny sportu. Mimo tego zapadła decyzja, że Gabriela Wojtyła i Micha Topór wystartują w kończącym sezon najważniejszym wyścigu – Mistrzostwach Polski, które odbyły się w pierwszej połowie stycznia na bardzo widowiskowej trasie w Strzelcach Krajeńskich. 
Oczekiwania były spore, gdyż przedstawiciele Sokoła od debiutu w tej zimowej odmianie kolarstwa, nie wraca z pustymi rękami. Od 2015 roku regularnie do Zatora trafiają mistrzowskie trofea – również te z najcenniejszego kruszcu.
O sukces nie było jednak łatwo. Ze względu na brak punktów w rankingu, Gabriela Wojtyła ustawiona została na końcu stawki. Mimo to, już w połowie pierwszej rundy to ona prowadziła peleton pościgowy za uciekającą dwójką zawodniczek Pacyfic Toruń. Za tą ambitną walkę niestety musiała zapłacić chwilowym kryzysem. Mimo wszystko Gabrysia rozpoczyna pościg numer dwa i gdy już była blisko czołówki, musiała zatrzymać się na naprawę roweru w którym w wyniku nadmiaru błota uszkodził się napęd. To spowodowało ponowny odjazd czołówki ze starszej kategorii i pozostało walczyć o obronę tytułu w kategorii młodzieżowej do lat 23.
Zadanie to wykonane zostało w stu procentach i ponownie możemy się cieszyć, że tytuł mistrzowski trafia do Zatora.
Michał Topór, podobnie jak Gabiela Wojtyła, nie startował w tym roku w wyścigach przełajowych  również rozstawienie na starcie było dla niego bardzo niekorzystne. Jednak i Michał potrafił przebić się do czołówki, gdzie walczył jak równy z równym z wytrawnymi „przełajowcami”. Ostatecznie szóste miejsce w kategorii U23 z niedużą stratą do wyżej sklasyfikowanych zawodników ocenić należy jako bardzo dobry wynik. 
W połączonych kategoriach elita open, Gabriela Wojtyła sklasyfikowana została na piątym, a Michał Topór na 12 miejscu.
 
 Sebastian Żabiński
 
Foto: Bartosz Bober


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama