Beniaminek mistrzem jesieni

Dość niespodziewanie liderem wadowickiej ligi okręgowej na półmetku rozgrywek jest beniaminek – Strażak Rajsko.

Zespół spod Oświęcimia ma aż 8 punktów przewagi nad drugą Niwą Nowa Wieś, która świetnie rozpoczęła rozgrywki, jednak w końcówce zagrała zdecydowanie słabiej.
 
Początek sezonu należał zdecydowanie do Niwy Nowa Wieś. Zespół z gminy Kęty pierwszą porażkę zanotował dopiero w dziesiątej kolejce przegrywając wyjazdowe spotkanie z Victorią 1918 Jaworzno 3:0. Od tego czasu podopieczni Kamila Żmudy wygrali już tylko raz i stracili pozycję lidera na rzecz rewelacyjnie spisującego się Strażaka Rajsko. Występujący pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywek zespół z Rajska stracił tej jesieni tylko 4 punkty: przegrał 0:3 z Nadwiślaninem Gromiec oraz zremisował, w ostatniej kolejne, 1:1 z Tempem Białka. Czy Strażak wiosną będzie grał równie dobrze i zanotuje kolejny z rzędu awans? Ma na to wielkie szanse, gdyż w tabeli ma aż 8 punktów przewagi nad wspomnianą wcześniej Niwą Nowa Wieś. Poza tą dwójką do walki o awans mogę się jeszcze włączyć także Tempa Białka (trzecie miejsce, 8 punktów straty do lidera) oraz KS Chełmek i Nadwiślanin Gromiec. Oba kluby zgromadziły po 29 punktów (dziewięć mniej niż Strażak Rajsko) i zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Kolejna w tabeli Victoria 1918 Jaworzno traci już do mistrza jesieni 14 punktów i nie raczej szans na włączenie się do rywalizacji o zwycięstwo w ligowej tabeli.
 
W środku tabeli plasują się też Zatorzanka Zator i Brzezina Osiek. Oba zespoły zgromadziły po 21 punktów i zajmują odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce. 
Największym rozczarowaniem rundy jesiennej była postawa Sosnowianki Stanisław Dolny. Zespół, który jeszcze rok temu występował na boiskach IV ligi zdobył jesienią tylko jeden punkt (remis z Halniakiem Maków Podhalański 1:1) i zdecydowanie odstaje od reszty stawki. Kolejny słaby sezon rozgrywa także Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Z dorobkiem 11 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek) zespół zajmuje 13. miejsce w stawce 15 zespołów. 
Przypomnijmy, że po czwartej kolejce z rozgrywek wycofał się kolejny przedstawiciel naszego regionu - Iskra Klecza. 
 
Jarosław Zięba


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama