Pucharowe rozstrzygnięcia

W decydującą fazę wkraczają rozgrywki Pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu regionalnym.

W podokręgu wadowickim najlepszy okazał się Orzeł Ryczów, zaś w oświęcimskim o trofeum zagrają Niwa Nowa Wieś i Soła Oświęcim.
 
Do rozgrywek w podokręgu wadowickim (obejmuje powiaty wadowicki i suski) oraz oświęcimskim przystąpiło łącznie ponad 60 zespołów. Były wśród nich także takie, które nie występują w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PZPN (Rekonstrukcja Oświęcim, K3 Kęty). Na szczeblu podokręgu wadowickiego do najlepszej czwórki awansowały A klasowe Halniak Targanice i Sokół Przytkowice oraz czwartoligowe Orzeł Ryczów i Beskid Andrychów. Mimo ambitnej walki niżej notowanych zespołów do finału awansowały Orzeł i Beskid. Ryczowianie pokonali 2:1 Sokół Przytkowice, zaś Beskid w derbach gminy okazał się lepszy od Halniaka (3:1). W rozegranym w Andrychowie 26 września fi nale, po golach Ousseynou Falla i Macieja Zębali, Orzeł prowadził już 2:0. Ambitnie grający andrychowianie na 15 minut przed końcem meczu zdobyli kontakt za sprawą gola Piotra Motyki z rzutu karnego. Na więcej jednak Beskidu w tym dniu nie było stać i najlepszym zespołem okręgu wadowickiego, po wygranej 2:1, został Orzeł Ryczów.
 
Z kolei w podokręgu oświęcimskim w półfinałach spotkały się Brzezina Osiek z Sołą Oświęcim oraz Niwa Nowa Wieś z Unią Oświęcim. W pierwszym pojedynku trzecioligowcy z Oświęcimia nie dali szans zespołowi z Osieka wygrywając aż 8:1. Zdecydowanie bardziej zacięte było spotkanie lidera ligi okręgowej - Niwy Nowa Wieś z czwartoligową Unią Oświęcim. Oświęcimianie prowadzenie objęli już w 14 minucie po golu Arkadiusza Czapli z rzutu karnego. Po przerwie zespół z Nowej Wsi ambitnie walczył o odrobienie strat. Udało się to w 75 minucie, gdy po pięknej solowej akcji lewym skrzydłem Paweł Flis wyłożył piłkę Piotrowi Mercie. Ten ostatni pewnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan spotkania. Mimo kolejnych ataków Niwy wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i o awansie zadecydować musiały rzuty karne. Decydująca okazała się dopiero ósma seria „jedenastek”, a gola na wagę awansu Niwy (wygrana 6:5) strzelił Konrad Zięba.
Termin finału na szczeblu podokręgu oświęcimskiego, w którym zagrają Soła Oświęcim i Niwa Nowa Wieś nie jest jeszcze znany. Zwycięzca tego meczu zagra z najlepszą drużyną podokręgu chrzanowskiego. Dopiero zwycięzca tego spotkania spotka się z Orłem Ryczów w fi nale rozgrywek w Małopolsce Zachodniej.
Jarosław Zięba


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama