Kibice wyremontowali stadion Beskidu

Pamiętacie czasy czynu społecznego? Kiedyś obowiązkowy i niezbyt lubiany, w ostatnich czasach nie jest zbyt popularny.

Tym większe uznanie należy się kibicom z Andrychowa, którzy latem na własny koszt i własnymi siłami odnowili stadion swojego ukochanego Beskidu.
Stadion od dłuższego czasu był już w fatalnym stanie, niestety w budżecie gminy Andrychów, która jest jego właścicielem, pieniędzy na jego remont nie było. Tracący cierpliwość kibice Beskidu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na początku wakacji działająca pod szyldem „Ultras Beskid” grupa fanów postanowiła wykonać kosmetyczne zabiegi, typu odmalowanie trybuny „Ultras”, sprzątanie śmieci oraz wyczyszczenie krzesełek. Każdego dnia jednak rosło w nich poczucie, że zbliżające się 100-lecie Beskidu Andrychów (klub powstał w 1919 roku) to idealny moment, aby zrobić o wiele, wiele więcej... Powstał projekt, którego zadaniem była nie tylko naprawa, ale i poprawa estetyczna całego obiektu i nadanie mu klubowych barw. Odnowiono trybunę ultras oraz kasy i ławki zawodników rezerwowych, wypielęgnowano zieleń wokół stadionu. Na koniec wyremontowano trybunę krytą - uszczelniono dach, umyto krzesełka i naprawiono ubytki w murach, a wszystko pomalowano w klubowych barwach. Odnowione i ujednolicone zostały także reklamy wszystkich sponsorów klubu. 
Kibice nie tylko pracowali za darmo, ale z własnych środków pokryli koszty wszystkich niezbędnych materiałów. Wydali około 12 tysięcy złotych. Jak piszą na swoim facebookowym profilu zrobili to w imię miłości do klubu, któremu non stop rzucane są kłody pod nogi. „Zrobiliśmy to, żeby ludzie którzy przez wiele lat budowali markę Beskid widzieli, że są jeszcze tacy, którym na nim zależy i żeby dzieci biegające z biało-czerwonym herbem na piersi mogły czuć dumę grając w Beskidzie. Zrobiliśmy to dla Was mieszkańcy Andrychowa, żebyście mogli przychodzić na stadion każdego dnia, biegać na nim i spacerować z rodzinami a także żebyście częściej wpadali na mecze KSB” - piszą.
wad


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama