Światowe sukcesy G. Wojtyły

Przełom lipca i sierpnia to wspaniały okres dla reprezentującej UKS Sokół Zator kolarki górskiej Gabrieli Wojtyły.

Pierwsze, podczas mistrzostw Polski w Mrągowie, zdobyła złoty medal w kategorii do lat 23 i brąz w klasyfikacji Elita Open. W ostatni weekend w portugalskiej Bradze zdobyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata! 
 
Występ podczas lipcowych mistrzostw Polski w Mrągowie był największym, jak dotychczas, sukcesem Gabrieli. 20 letnia zawodniczka z Graboszyc nie miała sobie równych w kategorii do lat 23, natomiast w konkurencji Elita Open lepsze były tylko Maja Włoszczowska i Katarzyna Solus–Miśkowicz, reprezentujące najwyższy światowy poziom uczestniczki Igrzysk Olimpijskich. Sukces Gabrieli Wojtyły to pierwszy „seniorski” medal, w konkurencji olimpijskiej, jaki trafił do zatorskiego klubu. - Nie potrafię sobie tego wyobrazić, nie wiem co powiedzieć. Nawet o tym nie śniłam. Skupiłam się,  aby pojechać dobry wyścig – mówiła tuż po wyścigu zawodniczka UKS Sokół.
Znakomite wieści napłynęły także w ostatni weekend z portugalskiej Bragi. Gabriela Wojtyła zdobyła tam brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata! Reprezentująca Polskę oraz swoją uczelnię – ATH Bielsko-Biała zawodniczka z Graboszyc  znakomicie poradziła sobie ze sztucznie zbudowaną, ciekawą i widowiskową trasą, na której zmagali się zawodnicy z całego świata. Mimo, iż jak sama powiedziała, nie był to „jej dzień” , a apetyt był nawet na złoto, to jednak przed wyścigiem, uzyskany wynik w istniejących warunkach na trasie, bralibyśmy w ciemno. Tym bardziej, że Wojtyła dotarła do Bragi późną nocą, dzień przed startem, po kilkunastogodzinnej podróży, w której odwiedziła, aż trzy porty lotnicze - Graz – Amsterdam – Porto, poradziła sobie zarówno ze zmęczeniem jak i z przeciwniczkami. Po mądrej i bardzo rozważnej jeździe, Gabriela może cieszyć się z medalu już jako pierwszoroczna studentka.  Następne mistrzostwa świata za dwa lata odbędą się w Holandii. 
W wyścigu dobrze zaprezentowali się inni zawodnicy związani z zatorskim UKS Sokół. Wychowanka klubu, Rita Malinkiewicz, po naprawdę bardzo dobrym występie, zajęła wysoką piątą lokatę. Z kolei w mocno obsadzonym wyścigu panów, Michał Topór zajął siódmą lokatę, tocząc do końca zacięty, zwycięski bój z reprezentantami Japonii i Cypru.
red
 
Materiał opracowany na podstawie relacji Sebastiana Żabińskiego.


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama