Zatorzanka czwarta w kraju!

Drużyna LKS Zatorzanka znalazła się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce w Ogólnopolskim Finale Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”.

W turnieju, który odbył się początkiem lica w Zamościu, rywalizowało 14 drużyn reprezentujących swoje województwo, będących członkami Ludowych Zespołów Sportowych. Dla drużyny trampkarzy LKS Zatorzanka Zator (chłopcy urodzeni w latach 2003 i młodsi) już sama kwalifikacja na szczebel ogólnopolski była dużym osiągnięciem. Zawodnicy pojechali jednak do Zamościa z dużymi nadziejami na jeszcze większy sukces. 
W rozgrywkach grupowych Zatorzanka wygrała z drużynami z województwa podlaskiego (3:0) oraz lubelskiego (w karnych, w meczu było 0:0). Wyniki te dały zatorzanom pierwsze miejsce i awans do kolejnego etapu, w którym Zatorzanka pokonała 3:0 reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego awansując do półfinału rozgrywek.
Tutaj na zawodników z Zatora czekał pojedynek z zespołem renomowanej Szkółki Piłkarskiej z Szamotuł. Nasi zawodnicy przegrali 0:1 tracąc pierwszą bramkę w turnieju. 
W meczu o trzecie miejsce podopieczni Marcina Folgi ulegli reprezentującemu województwo pomorskie zespołowi ze Starogardu Gdańskiego 1:2 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce. W Turnieju zwyciężyła drużyna Ceramiki Opoczno (łódzkie) zwyciężając  3:0 z  SP Szamotuły (wielkopolskie). 
Warto zaznaczyć, że na turniej nie mogło pojechać 3 zawodników Zatorzanki z rocznika 2003. W kadrze znalazło się natomiast kilku chłopców z roczników 2005 i 2006, którzy nabrali doświadczenia i w przyszłości z pewnością będą kibiców z Zatora wielokrotnie cieszyli swoimi występami.
 
Skład drużyny LKS Zatorzanka Zator: Klaudiusz Dudko,  Kamil Hajduk, Adrian Kozak, ,Patryk Wądrzyk,  Dawid Wądrzyk, Adrian Paryła, Piotr Kurzak, Mateusz Szemiot, Mikołaj Żmuda, Jakub Szarek, Kacper Bujas, Kacper Galus, Bartosz Piasecki, Patryk Banaszak, Michał Rąpel, Seweryn Zając
red


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama