Piłkarskie rozstrzygnięcia

Na regionalnych boiskach nadal toczy się bój o awans i utrzymanie na poszczególnych szczeblach rozgrywek.

Najważniejszą wiadomością ostatnich dni jest to, iż w przyszłym sezonie nadal będziemy mieli przedstawiciela naszego regionu w III lidze. Po ciężkiej walce utrzymanie zapewniła sobie bowiem oświęcimska Soła. Po wycofaniu się zimą z finansowania klubu sponsora strategicznego, oświęcimianie z samymi juniorami w składzie, starali się ciułać punkty niezbędne do utrzymania. Do   chwili obecnej zdobyli ich osiem – najmniej w lidze –  co wystarczyło do zapewnienia utrzymania. Decydującym było jedyne wiosną zwycięstwo,  z  MKS-em Trzebinia 4:1.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie uda się utrzymać dotychczasowej liczby drużyn w IV lidze. Dwa ostatnie miejsca (nie licząc wycofanej z rozgrywek Michałowianki Michałowice) zajmują Stanisławianka Stanisław Dolny i Iskra Klecza Dolna. Ten pierwszy zespół w całych rozgrywkach zdobył zaledwie 4 punkty, notując na swoim koncie zaledwie jeden remis (2:2 z Orłem Piaski Wielkie, trzy punkty przyznane zostały walkowerem za mecz z wycofaną Michałowinką). 
Iskra Klecza miała dorobek zdecydowanie większy (23 punkty), jednak to także nie wystarczyło do zajęcia bezpiecznego miejsca w tabeli. Na czwartym froncie spokojnie utrzymały się Beskid Andrychów (9 miejsce), Orzeł Ryczów (7)) i Unia Oświęcim (3). Ich grono w IV lidze uzupełni w przyszłym sezonie  zespół LKS-u Jawiszowice, który w lidze okręgowej zdeklasował konkurencję tracąc w całym sezonie zaledwie trzy punkty (porażka w Victorią 1918 Jaworzno). 
Rozstrzygnięta jest także sprawa awansu z A klasy Wadowice. Świetna wiosna przyniosła promocję drużynie Relaksu Wysoka, który na kolejkę przed końcem ma aż 10 punktów przewagi nad Sokołem Przytkowice.
Pewnym swego nie mogą być póki co liderzy oświęcimskiej A klasy. Do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka, jednak Strażak Rajsko ma zaledwie dwa punkty przewagi nad Hejnałem Kęty i aby przypieczętować sukces musi przynajmniej zremisować ze Skawą Podolsze. 
Na kolejkę przed końcem nie są także znane rozstrzygnięcia w wadowickiej B klasie. W grupie I o awans walczą Żuraw Krzeszów i Huragan Skawica, zaś w grupie II Halniak Targanice i Nadwiślanka Brzeźnica. Na tym szczeblu w powiecie oświęcimskim mistrzem został LKS Gorzów.
Jarosław Zięba


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama