Atrakcyjna liga okręgowa

Skład zespołów występujących w tym roku w lidze okręgowej zapewnia wiele prestiżowych spotkań.

Z pewnością każdy kibic z naszego regionu chciałby, aby drużyny z Małopolski Zachodniej grały w wyższych ligach niż obecnie. Czwarta liga nie jest szczytem marzeń dla takich klubów jak Beskid Andrychów czy Unia Oświęcim, a wyżej niż w lidze okręgowej widzielibyśmy drużyny Skawy Wadowice, Hejnału Kęty czy Górnika Brzeszcze. Kibice z regionu nie mogą jednak narzekać na brak piłkarskich emocji. Skład zespołów występujących w tym roku w lidze okręgowej zapewnia wiele prestiżowych spotkań. 
 
Wiele zasłużonych klubów piłkarskich przeżywało w ostatnich latach spore problemy, co powodowało, że musiały one rozpoczynać ligową walkę od najniższych szczebli rozgrywkowych. Taki los spotkał w naszym regionie kluby z większości miast: Skawę Wadowice, Hejnał Kęty czy Górnika Brzeszcze. Soła Oświęcim po kilku dobrych sezonach w trzeciej lidze, w roku 2019 zlikwidowała zespół seniorów nie reaktywując go do dnia dzisiejszego. 
Na szczęście z roku na rok kolejne kluby pną się w ligowej hierarchii. W zeszłym roku do wadowickiej ligi okręgowej awansował Hejnał Kęty, w tym roku na ten szczebel rozgrywkowy powróciły po wielu latach przerwy także Skawa Wadowice i Górnik Brzeszcze. Jeśli dodamy do tego tegoroczny awans Fabloku Chrzanów oraz występy w wadowickiej okręgówce Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska czy Victorii Jaworzno - można uznać tę ligę za atrakcyjną dla kibiców. Bo cóż bardziej elektryzuje fanów piłki niż prestiżowe mecze z zespołami z pobliskich miast?
Już w pierwszej kolejce tegorocznych rozgrywek doszło do spotkania Skawy Wadowice i Hejnału Kęty. Powracająca po pięciu latach do „okręgówki” ekipa z Wadowic zremisowała na własnym boisku z odwiecznym rywalem z Kęt 1:1. 
Do równie ciekawego starcia doszło w kolejnej kolejce, kiedy Skawa spotkała się z rywalem zza miedzy - Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. W tym meczu  zespoły także podzieliły się punktami po remisie 1:1.
 
Choć  powrót uznanych zespołów na szczebel rozgrywek okręgowych z pewnością może cieszyć, należy pamiętać, że punkty nie są przyznawane za zasługi z przeszłości. Wspomniane wcześniej zespoły nie grają pierwszych skrzypiec w rozgrywkach. Po 6 kolejkach Skawa Wadowice zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 10 punktów, Górnik Brzeszcze - 9. (8 punktów), a Hejnał po dobrym pierwszym sezonie zaraz po awansie (3 miejsce) teraz zajmuje dopiero 12 miejsce (5 punktów).
Jak na razie w Keeza lidze okręgowej równych sobie nie ma Niwa Nowa Wieś, która zgromadziła komplet 18 punktów. Kroku stara się jej dotrzymać Kalwarianka, która zanotowała 5 zwycięstw i 1 remis i traci do Niwy 2 oczka.
 
jar


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama