Dobry adres dla mieszkańców

W sercu Kęt, w wyremontowanej gminnej kamienicy przy Rynku 13, już w marcu otwarte zostanie Miejsce Aktywności Mieszkańców.

Będzie to obiekt otwarty dla mieszkańców, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział w spotkaniu, zagrać w gry planszowe czy w spokoju poczytać gazetę. Będzie także punkt informacji turystycznej, a swoje miejsce znajdą tu również organizacje społeczne.
Remont miejskiej kamienicy rozpoczął się w roku 2018. Dzięki adaptacji strychu wygospodarowano około 1000 m2 powierzchni. Na parterze znajdą się kawiarnia, mediateka prowadzona przez Gminną Bibliotekę  Publiczną, sala im. św. Jana Kantego, gdzie będzie można w ciszy poczytać gazety oraz recepcja z informacją turystyczną, w której przyjeżdżający do Kęt goście będą mogli zasięgnąć informacji o mieście i regionie.
 
 
We wspomnianej sali im. św. Jana Kantego, która z założenia ma być niewielką czytelnią gazet i czasopism, już teraz znalazło się, podarowane przez jedną z mieszkanek gminy, pianino. Niewykluczone więc, że będą się tutaj odbywały także kameralne koncerty oraz wystawy prac artystycznych.
Na piętrze oraz poddaszu przygotowane zostały sale do organizacji spotkań i warsztatów. Z największej sali, mieszczącej kilkadziesiąt osób, widok roztacza się na piękny, kęcki Rynek. Dzięki wykorzystaniu demontowanych ścianek działowych salę można szybko podzielić na trzy mniejsze, w których przeprowadzić można np. kameralne warsztaty. 
 
 
Swoją siedzibę znajdą tutaj lokalne organizacje społeczne. Będę miały  nie tylko możliwość wynajęcia pomieszczeń na stałe, ale także skorzystania z sal na organizowane przez siebie wydarzenia. Jak mówi Urszula Baczyńska-Śleziak, dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Kęty, pomieszczenia będą udostępniane także grupom nieformalnym. – Już teraz zgłaszają się do nas osoby, które chcą tutaj organizować rozgrywki brydża czy spotkania miłośników gier planszowych – mówi.
To właśnie kierowany przez Baczyńską-Śleziak wydział będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu. Z tego powodu jego pracownicy przeniosą się z pobliskiego urzędu do pomieszczeń przy Rynku 13. Warto przypomnieć, że kęcki Wydział Rozwoju  znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów. To z inicjatywy jego pracowników zrealizowany został m.in. krótki film fabularny  na podstawie legendy o założeniu miasta. Można więc być pewnym, że przy Rynku 13 także nie zabraknie im ciekawych pomysłów na wykorzystanie obiektu.
Swoją siedzibę w wyremontowanym budynku będzie miała także redakcja lokalnego portalu informacyjnego Info.Kety.pl.
Obiekt ma zostać oddany do użytku w marcu. Jednak to, jak będzie wyglądała inauguracja działalności Miejsca Aktywności Mieszkańców Rynek 13, nie jest jeszcze wiadome. Wszystko przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Pewne jest tylko jedno - już niebawem pusty przez ostatnie lata budynek w centrum Kęt tętnił będzie życiem.
Jarosław Zięba


Lista Prezentacje
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama