Szermierze walczyli w Kalwarii

Dwustu zawodników walczyło w czasie Turnieju Szermierczego „V Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, który odbył się w Kalwarii Zebrz.

Podobnie jak w latach ubiegłych Turniej miał międzynarodowy charakter. Oprócz zawodników z niemal wszystkich polskich klubów szermierczych, Kalwaria Zebrzydowska gościła przedstawicieli Białorusi, Węgier, Ukrainy, Czech a nawet egzotycznej Wenezueli.
 
Organizatorem piątej edycji turnieju, rozgrywanego pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej i Starosty Wadowickiego, był Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” szkolący młodych szpadzistów pod fachowym okiem trenera Felixa Frasia. 
Turniej rozgrywany był w formule walk grupowych gdzie walczono systemem każdy z każdym a następnie na podstawie rankingu po grupach, dalsza część turnieju była rozgrywana systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy. 
Widowiskowe walki szermiercze odbywały się jednocześnie na dziesięciu profesjonalnych planszach szermierczych wyposażonych w aparaty sygnalizujące trafienia i obsługiwanych przez licencjonowanych sędziów. Zawody można było oglądać na miejscu a także w internecie dzięki transmisji „na żywo”.
W poszczególnych kategoriach wiekowych podzielonych na chłopców i dziewczęta zwyciężyli: w kategorii „skrzat” (roczniki 2010-2011) Kamila Dolecka z UKS Trójka Radlin oraz Marcel Siwek z PKSzerm Warszawa, w kategorii „zuch” (2008-2009) Martyna Milińska z UKS Gryfek Szczecin oraz Piotr Włodarczyk z KS Szpada Wadowice, w kategorii „dzieci” (2006-2007) Liliana Porwoł z UKS Trójka Radlin oraz Szymon Walkowiak z AZS AFW Wrocław, w kategorii „młodzik (2004-2005) Emilia Krokus z klubu Muszkieter Gliwice oraz Stanisław Dziura z PTG Sokół 1893 Mielec, w kategorii „junior młodszy” (2001-2003) Gloria Klughardt z UKS MDK Olimp Lubin oraz Piotr Urban z MKS Gryf Mielec. 
Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem zagranicznym był Jose Rodriguez z Wenezueli który w kategorii „junor młodszy” wywalczył drugie miejsce.
Gospodarze turnieju w tym roku niestety wystąpili osłabieni przez trwające choroby. W związku z tym nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu kiedy zdobyli cztery medale na kalwaryjskich zawodach. Jedyny brązowy medal dla SKS Grass-Hooper Kalwaria wywalczyła Alicja Goczał w kategorii „dzieci”. Do finałowej ósemki zakwalifikował się ponadto Ireneusz Filek.
W trakcie turnieju rozegrano również turniej indywidualny i drużynowy dla „amatorów”, a więc osób, które przygodę z szermierką rozpoczęli w dorosłym życiu i trenują w ramach wolnego czasu i zdrowego trybu życia.


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama