Kęczanin lepszy na szczycie

Na ten mecz kibice siatkówki w naszym regionie czekali z niecierpliwością.

W pierwszej tegorocznej kolejce rozgrywek II ligi spotkały się ze sobą prowadzące w tabeli zespoły Kęczanina i MKS-u Andrychów. Oba zespoły przystępowały do meczu z zaledwie jedną porażką w 12 spotkaniach. Kęczanie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, przegrali 1:3 wyjazdowe spotkanie z TKS-em Tychy, natomiast MKS Andrychów musiał uznać wyższość… Kęczanina przegrywając na własnym parkiecie  w 4. kolejce 0:3.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

W rozegranym 9 stycznia w Kętach spotkaniu Kęczanin pokazał jednak, że to właśnie jemu należy się fotel lidera. Podopieczni Macieja Gruszki dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Kęczanie kontrolowali wszystkie sety wygrywając kolejno do 23, 20 i 18. O tym, jak jednostronne było to spotkanie, świadczyć może czas jego trwania. Końcowe zwycięstwo Kęczanina sędzia odgwizdał po zaledwie 72 minutach gry.
Przekonujące zwycięstwo zespołu z Kęt pokazało, że jego pierwszoligowe aspiracje nie są wyssane z palca.  Droga do sukcesu jest jednak daleka. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły rozegrają między sobą play-offy. Wyłonione w ten sposób  dwie drużyny zagrają w dwustopniowych turniejach finałowych, z których dopiero będzie można uzyskać awans do I ligi.