Zagraj, Unio, jak za dawnych lat

Po wielomiesięcznej przerwie na lodowiska powrócili hokeiści.

Z nadzieją nowy sezon rozpoczyna Unia Oświęcim, która w zeszłym sezonie po kilku latach przerwy powróciła na podium mistrzostw Polski. W tym roku w Oświęcimiu ponownie chcą walczyć o najwyższe cele, a ambitne plany nie są pozbawione podstaw.
Od roku Unia wdraża plan, którego celem jest zadomowienie się w ścisłej krajowej czołówce. Już poprzedni sezon pokazał, że rozsądnie budowana drużyna pod okiem doświadczonego słoweńskiego trenera Niko Zupančicia może sprawić wiele radości oświęcimskim kibicom. Hokeiści Unii zajęli w sezonie zasadniczym drugie miejsce, co dało – ze względu na przerwanie rozgrywek play-off – srebrne medale. Takiego wyniku Unia nie odnotowała od 2005 roku, a   ostatni raz na podium (brązowe medale) oświęcimianie stanęli w 2012 roku. 
 
Kibice liczą, że w rozpoczynającym się sezonie Unia będzie ponownie walczyła o najwyższe cele. Działacze w zasadzie jako pierwsi w ligowej stawce zamknęli skład dokonując tylko kilku zmian w kadrze zespołu. 
Z klubu odeszło czterech napastników Radek Meidl (zakończył karierę), Dominik Raška, Andrej Themár i Dariusz Wanat oraz czeski obrońca Jakub Šaur. 
W ich miejsce pojawiło się sześciu nowych graczy. Szczególne nadzieje wiązane są z Eliezerem Sherbatovem, Izraelczykiem z kanadyjskim paszportem, który w poprzednim sezonie zdobył 30 bramek w lidze kazachskiej. Wzmocnieniem powinien być też Jere Heleinius, Fin mający na swoim koncie blisko dwieście występów na zapleczu fińskiej ekstraklasy. Unia będzie jego pierwszym zagranicznym klubem. Ponadto napad wzmocnił Teddy Da Costa, Francuz polskiego pochodzenia, który ostatnio reprezentował barwy GKS Katowice. Do Oświęcimia powrócił także Patryk Kusak, 17-letni wychowanek Unii, który w ostatnich latach grał w młodzieżowych klubach czeskich.
Nowymi zawodnikami w obronie będą Lassi Raitanen, dotychczas czołowy defensor zaplecza ligi fińskiej oraz Ryan Glenn, Kanadyjczyk grający do niedawna w Alpejskiej Lidze Hokejowej.
 
W pierwszym meczu sezonu  Unia przed własną publicznością rozbiła 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) Stoczniowca Gdańsk. Dobrze spisali się nowi zawodnicy – pierwszego swojego gola dla Unii zdobył Sherbatov, a dwoma asystami popisał się Ryan Glenn. 
W niedzielę oświęcimianie musieli uznać wyższość mistrza Polski, GKS-u Tychy przegrywając na wyjeździe 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Oba gole strzelili nowi zawodnicy: Sherbatov i Glenn.
 
Kolejny mecz Unia rozegra w Oświęcimiu 18 września  o godz. 18.00. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie zespół Ciarko STS Sanok.
jar


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama