Medalowe zdobycze Tempa Kęty

Aż 10 medali zdobyli lekkoatleci Tempa Kęty w Mistrzostwach Małopolski Juniorów i Juniorek Młodszych w lekkoatletyce, które odbyły się 6 września w Krakowie.

W kategorii do lat 18 (U18) na obiektach AWF w Krakowie równych sobie nie miały Gabriela Wójcik w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Wiktoria Sachmerda w skoku w dal. Złoto w skoku w dal, ale wśród zawodniczek do lat 20, zdobyła także Julia Kowalska. Grono zwycięzców z Kęt uzupełniła Katarzyna Kos wygrywając rywalizację w trójskoku (kategoria wiekowa U20).
Wójcik i Kos do zwycięstw dorzuciły także drugie miejsca. Pierwsza zdobyła srebro w biegu na 100 metrów  (U18), a druga w skoku w dal (U20). Drugie miejsca zajęli także Łukasz Puchała i Wiktoria Kasperek. Oboje rywalizowali w biegu na 400 m przez płotki w kategorii do lat 18. Kasperek zdobyła także brązowy medal w biegu na 200 m (U18). Grono kęckich medalistów uzupełniła Zuzanna Tuchowska zdobywając trzecie miejsce w skoku wzwyż do lat 18.
Dobrze spisali się też najmłodsi lekkoatleci z Kęt na największej w Polsce imprezie lekkoatletycznej w kategorii wiekowej dzieci, która rozegrana została na początku września w Łodzi.
12-letnia Emilka Stojek z najlepszym w tym roku wynikiem w swej kategorii wiekowej w Polsce (4,93 m), wygrała skok w dal.
Brązowe medali zdobyli: Anetka Kręcioch w biegu na 300 m, Fabiana Annoni w rzucie piłeczką palantową oraz Konrad Talik w skoku w dal.