Targi, zabawa i tradycja

To był udany weekend w Zatorze. W sobotę 15 sierpnia odbyły się IX Targi Turystyczne Doliny Karpia.

Wystawcami byli użytkownicy oraz potencjalni użytkownicy znaku Marki Lokalnej Dolina Karpia: rękodzielnicy, restauratorzy, hotelarze, właściciele łowisk wędkarskich, gospodarstw agroturystycznych, gospodarstw rybackich, organizacje pozarządowe oraz lokalna branża turystyczna. Z kolei w niedzielę mieszkańcy i goście bawili się w ramach Święta Miasta. Był spektakl teatralny, inscenizacja historyczna oraz koncerty. Wszystkiemu towarzyszył Jarmark Staropolski.
 
Targi Turystyczne Doliny Karpia to już lokalna tradycja. Na Rynku w Zatorze zorganizowano liczne atrakcje, m.in. występy artystyczne, degustacje produktów lokalnych, atrakcje dla dzieci czy pokaz kulinarny. Był też rajd rowerowy. Przede wszystkim jednak można było zobaczyć atrakcje turystyczne wszystkich gmin tworzących Stowarzyszenie Dolina Karpia.  Na chętnych czekał bezpłatny transport, którym można było pojechać na rejs galarem po Wiśle, spływ kajakowy Kanałem Łączańskim, spacer nieoznakowanym szlakiem (tzw. Questem)po stolicy Doliny Karpia z rozwiązywaniem zagadek, obserwację ptaków na sta wach hodowlanych pod okiem ornitologa czy udać się na zwiedzanie muzeum i izb regionalnych.
 
Ci, którzy skorzystali z oferty mogli w specjalnie przygotowanych Paszportach Doliny Karpia zbierać naklejki. Udokumentowanie wizyt w trzech miejscach (specjalne naklejki w paszporcie) uprawniało do udziału w losowaniu - podczas finału imprezy na zatorskim Rynku - atrakcyjnych nagród, takich jak: sprzęt AGD, sprzęt turystyczno-rekreacyjny, spływy kajakowe, zaproszenia na łowiska wędkarskie i do restauracji czy roweru.
 
Dzień później, w niedzielę, bawiono się podczas Święta Miasta. Zorganizowana pod hasłem „Zatorskie tradycje” impreza, ze względu na pandemię koronawirusa, odbyła się wyjątkowo w patio przy Centrum Aktywizacji Zawodowej. Wszystko zaczęło się od „Zamkowych opowieści”, czyli spektaklu teatralnego dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także inscenizacja historyczna powiązana z legenda o świętym Rochu, patronie Zatora. 
Nie mogło także zabraknąć muzyki. Na scenie zaprezentowała się Zatorska Orkiestra Dęta, potem koncertował zespół Dzień Dobry, a gwiazdą wieczoru był Janusz Radek z zespołem. 
 
Wszystkiemu towarzyszył Jarmark Staropolski, w ramach którego można było spróbować jadła z minionych epok (podpłomyki), czy spotkać się z rycerzami z czasów króla Władysława Łokietka. Nie zabrakło także staropolskich gier i zabaw, pojedynków rycerskich oraz… wystrzału z armaty wiwatówki i bandoletu.
 
jar


Lista Kultura
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama