Pucharowe zmagania

Orzeł Ryczów został zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wadowickiego.

W półfinale regionalnym Małopolski Zachodniej zagra ze zwycięzcą rozgrywek w podokręgu chrzanowskiego. Bez rozgrywania meczu półfinałowego miejsce w regionalnym finale czeka na triumfatora rozgrywek w podokręgu oświęcimskim, którym będzie Hejnał Kęty lub Zgoda Malec.
Najszybciej zdobywca Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wyłoniony został w Wadowicach. 25 września  Kalwarianka uległa broniącemu Pucharu na szczeblu Małopolski Zachodniej Orłowi Ryczów. Mecz rozstrzygnięty został już po kwadransie, dzięki golom zdobytym przez Żurawia i Wojcieszyńskiego zaledwie w odstępie minuty. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Matejko. Co prawda na początku drugiej połowy Kalwarianka zdobyła gola na 3:1 (gol Oleksego), jednak wyżej notowany rywal nie pozwolił na nawiązanie walki i pewnie wygrał 4:1 (bramka Pary w 66 min.).
W regionalnym półfinale ma szczeblu Małopolski Zachodniej ryczowianie zmierzą się ze zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu chrzanowskiego. Tutaj nie rozegrano jeszcze jednego z meczów półfinałowych i wszystko wskazuje na to, że spotkanie Orła odbędzie się dopiero na wiosnę.
Prawdopodobnie także wiosną rozegrany zostanie finał Pucharu na szczeblu podokręgu oświęcimskiego. Zmierzą się w nim Hejnał Kęty i Zgoda Malec. Zwycięzca tego meczu awansuje bezpośrednio do finału Pucharu na szczeblu Małopolski Zachodniej.
Co ciekawe, przy okazji tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski doszło do pierwszych w historii Kęt derbów miasta. Występujący w A klasie Hejnał rywalizował z zespołem K3, który składa się z zawodników na co dzień rywalizujących w amatorskich ligach w gminie Kęty. Zespół K3 w rozgrywkach Pucharu Polski po raz pierwszy zagrał w sezonie 2017/2018, jednak dopiero w tym roku zanotował pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach (4:2 z Zatorzanką Zator). W kolejnej rundzie zawodnicy Hejnału nie dali już szans swoim kolegom zza miedzy pewnie wygrywając 3:0 po bramkach J. Januszyka, Samka i Jaromina.