Unia wraca na lodowiska

15 września nowy sezon rozpoczęli hokeiści, Oświęcimska Unia przystępuje do wlaki z optymizmem i… nowym sponsorem tytularnym, firmą Re-Plast.

Władze Re-Plast Unii przygotowały przez sezonem trzyletni plan, który zakłada, że zespół z sezonu na sezon ma grać o wyższe cele. Za słowami poszły także i czyny – Unia została solidnie wzmocniona. Na ławce trenerskiej zasiadł Niko Zupančič – 50-letni Słoweniec, który przez  osiem lat związany był z reprezentacją swojego kraju. Słoweniec był też trenerem HDD Jesenice (tytuł mistrzowski), a w ostatnim sezonie pracował w VEU Feldkirch z Ligi Alpejskiej.
W zespole pozostali zawodnicy stanowiący o jego  obliczu, a więc Andrej Themár, Aleksiej Trandin, Martin Przygodzki, Jakub Šauer, Peter Bezuška i Sebastian Kowalówka.
Na lodowisku nie zobaczymy już natomiast wychowanków Unii: Jerzego  Gabrysia, Adriana Kowalówki i Wojciecha Wojtarowicza, a także obcokrajowców, którzy mocno zżyli się z Oświęcimiem: bramkarza Michala Fikrta oraz napastnika Petera Tabačka. Cała piątka zakończyła bowiem zawodnicze kariery.
W ich miejsce przy ulicy Chemików pojawili się kanadyjski bramkarz Clarke Saunders (przyszedł z HDD Jesenice występującego w Alpejskiej Lidze Hokejowej) obrońcy Miroslav Zaťko (HC Nowe Zamki, ekstraliga Słowacja), Patrik Luža (Ritten Sport –  Alpejska Hokejowa Liga), Patryk Noworyta (Comarch Cracovia), Jakub Wanacki (GKS Katowice) i Klemen Pretnar (HC Koszyce – ekstraliga Słowacja) oraz napastnicy: Łukasz Krzemień (Polonia Bytom), Luka Kalan (HDD Jesenice – Alpejska Hokejowa Liga),  Gregor Koblar (HK Olimpija Lublana. Alpejska Hokejowa Liga), Anatolij Protasenja (Junost’ Mińsk, ekstraliga Białoruś) i  Dominik Raška (SV Silz – 4. liga Austria). Szczególnie duże nadzieje wiążą w Oświęcimiu z przyjściem Klemena Pretnara, który ma duże doświadczenie międzynarodowe i powinien zostać  jednym z liderów zespołu.
Wysokie aspiracje Unii potwierdziły mecze sparingowe, w których oświęcimianie uzyskali kilka bardzo wartościowych wyników. I choć w pierwszym meczu sezonu Unia przegrała na wyjeździe 2:4 z JKH GKS Jastrzębie, to oświęcimscy kibice liczą, na udany sezon, w którym ich  pupile powalczą o medal.
Mecze, podobnie jak w latach ubiegłych rozgrywane będą we wtorki, piątki i niedziele. W rundzie zasadniczej zespoły rozegrają po 38 spotkań, a następnie przystąpią do rozgrywek play-off.
jar
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama