Mistrzowie z Andrychowa

Igor Kubalka i Adam Majchrzak z MKS Andrychów zostali deblowymi mistrzami Polski Młodzików (do lat 14) w tenisie ziemnym.

Igor wywalczył także tytuł wicemistrza Polski w grze pojedynczej.
Turniej w Szczecinie, podczas którego andrychowianie wywalczyli mistrzowskie tytuły był najważniejszy i najtrudniejszym turniejem w tek kategorii wiekowej w tym roku. Wystąpiło w nim 64 zawodników, w tym cała czołówka młodych polskich tenisistów.
W turnieju deblowym andrychowska para zagrała wyśmienicie. W trzech spotkaniach, które rozegrali po drodze do finału Kubalka i Majchrzak przegrali tylko trzy gemy!!! Młodzi andrychowianie pogromców znaleźli dopiero w finale, gdzie 3:6, 5:7 ulegli parze AZS Poznań.
Równolegle z grą podwójną Igor walczył w zawodach indywidualnych. W pierwszej rundzie los przydzielił mu Jakuba Tomasiaka z Żywca, z którym wygrał 6-2, 6-3. W drugiej rundzie po trudnym pojedynku Igor wygrał z Kacprem Wasiakiem (Poznań) 7-6(3), 6-2. W ćwierćfinale czekała na niego turniejowa „5” –  Gabryś Wójcicki (Szczawno Zdrój). Po 3,5-godzinnym meczu zawodnik MKS wygrał 3-6,7-6(3), 6-4. W kolejnym dniu, w półfinale Kubalka wygrał z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski, Jakubem Jędrzejczakiem (Bielsko-Biała). Mecz zakończył się szybkim zwycięstwem Igora 6-2, 6-2. 
W finale po trzysetowym, wyrównanym boju (7-5, 3-6,1-6) z Goranem Zgołą (Poznań) ostatecznie zajął 2 miejsce zostając wicemistrzem Polski.
 
foto: Facebook MKS Andrychów


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama