Rewelacyjna wiosna Soły

Mało kto wierzył zimą, że pogrążona w finansowym kryzysie Soła Oświęcim zdoła się wydostać z ostatniego miejsca w tabeli i uratuje wiosną trzecioligowy byt.

Tymczasem, po serii sześciu meczów bez porażki, oświęcimianie na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zajmują bezpieczne czternaste miejsce w tabeli i mają realne szanse na pozostanie w III lidze.

Początek rundy wiosennej nie wskazywał na to, że podopieczni Łukasza Surmy rozpoczną marsz w górę tabeli. Co prawda gra zespołu z Oświęcimia nie wyglądała źle, jednak w kolejnych detale decydowały o porażkach Solarzy. Tak było chociażby w przegranych meczach ze Stalą Kraśnik (0:1) czy liderującym wówczas Motorem Lublin, któremu Soła pechowo uległa w Oświęcimiu 0:1. Przełomem okazał się mecz z kolejnym liderem - Stalą Rzeszów. 6 kwietnia skazani na porażkę Oświęcimianie już po 32 minutach spotkania prowadzili 2:0 i choć Stal w drugiej połowie zdobyła bramkę kontaktową, to Soła utrzymała prowadzenie i zainkasowała pierwszy komplet punktów tej wiosny. Potem było już tylko lepiej. Co prawda w 24, kolejce Soła uległa na własnym boisku Podhalu Nowy Targ 1:0, jednak zespół spod Tatr to rewelacja tegorocznych rozgrywek III ligi. Nowotarżanie zanotowali serię 28 spotkań bez porażki i są dość niespodziewanym liderem rozgrywek. Sole do tak  długiej serii jeszcze daleko, jednak kibice nie mogą narzekać. Oświęcimianie, do których wreszcie uśmiechnęło się szczęście, wygrali kolejno z Wólczanką Wólka Pełkińska (1:0 na wyjeździe), Wiślanami Jaśkowice (2:0 u siebie), Orlętami Radzyń Podlaski (4:2, wyjazd), Avią Świdnik (2:1 u siebie) i Wisłą Sandomierz (2:0 u siebie) oraz zremisowali ze Spartakusem Daleszyce (2:2, wyjazd) zdobywając w 6 meczach 16 punktów. To prawie tyle samo co we wcześniejszych 23 meczach    obecnego sezonu, po których Soła miała na swoim koncie 17 oczek.
Przed Sołą jeszcze 4 ligowe spotkania, w tym dwa z zespołami, które zajmują obecnie miejsca za Sołą: Podlasiem Biała Podlaska i Czarnymi Połaniec. Jeśli zespół Łukasza Surmy zagra w nich tak, jak w ostatnich kilku spotkaniach, to kibice biało-czerwonych mogą być spokojni o ligowy byt.
Niestety, wyniki sportowe nie idą w parze z organizacyjnymi. Klub, który w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia, nadal boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Oświęcimianie finansowego wsparcia szukają nawet w internecie: niedawno zbiórka na rzecz Soły pojawiła się na stronie zrzutka.pl. Organizatorzy chcą w ten sposób zebrać 40 tysięcy złotych.
 
Jarosław Zięba
 
Foto: Paweł Suski / solaoswiecim.pl


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama