Siatkarki bez awansu

Nie udało się siatkarkom MKS Andrychów awansować do II ligi.

O braku promocji zadecydował ostatni mecz rozegranego w Andrychowie turnieju, w którym zespół z miasta nad Wieprzówką uległ Gdyńskiej Akademii Siatkówki 1:3.

Droga do awansu była dla zespołu MKS Andrychów bardzo długa. W zasadniczej rundzie sezonu zespół prowadzony przez Beatę Książek występował w I Lidze Małopolskiej (dawna III liga) między innymi z Wisłą Kraków UKS Jedynką Tarnów czy Bronowianką Kraków. Na tym szczeblu andrychowianki okazały się gorsze tylko od Popradu Nowy Sącz. Drugie miejsce dało im przepustkę do turniejów barażowych, których stawką był awans do II ligi. Pierwszy turniej (ćwierćfinałowy)  MKS rozegrał w Białej Podlaskiej. Mimo porażki 0:3 w pierwszym meczu z zespołem San-Pajda Jarosław, zawodniczki z Andrychowa nie poddały się i w kolejnym, zaciętym pojedynku pokonały gospodynie turnieju, AZS AWF Biała Podlaska 3:2. O awansie do kolejnego turnieju zadecydować miało spotkanie z Piątką Sandomierz. MKS pewnie wygrał tę rywalizację 3:0 i na kolejny turniej pojechał do Ostrołęki. Tutaj rywalkami andrychowianek były zespoły UKS 43 Katowice, GLKS Barycz Janków Przygodzki i gospodynie - OTPS Nike Ostrołęka. Zawodniczki z miasta nad Wieprzówką turniej rozpoczęły od pewnej wygranej 3:0 nad Sokołem 43 Katowice. W kolejnym spotkaniu andrychowianki musiały jednak uznać wyższość grających we własnej hali siatkarek Nike Ostrołęka (mecz zakończył się wynikiem 1:3). O awansie do turnieju finałowego ponownie zadecydować miał ostatni mecz, w którym MKS spotkał się z zespołem Barycz Janków Przygodzki. Podopieczne Beaty Książek wygrały to spotkanie 3:0 i zameldowały się w turnieju finałowym, którego stawką był awans do II ligi. 
Decyzją władz Polskiego Związki Piłki Siatkowej turniej rozegrany został w dniach 10-12 maja w Andrychowie, a rywalkami MKS były siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, AZS LSW Warszawa oraz UKS Gdyńska Akademia Siatkówki. 
Dobra postawa we wcześniejszych turniejach oraz atut własnej hali wzmogły apetyty kibiców z Andrychowa, którzy liczyli, że ich zespół zdoła wywalczyć awans do II ligi. Pierwszym krokiem do awansu miało być zwycięstwo z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Niesione wspaniałym dopingiem andrychowskich kibiców zawodniczki MKS nie zawiodły i wygrały to spotkanie 3:1. Kolejnym przeciwnikiem MKS był zespół AZS LSW Warszawa. Andrychowianki przegrywały w tym spotkaniu 0:1 i 1:2, jednak za każdym razem potrafiły doprowadzić do remisu i o losach meczu zadecydować miał tie-break. Niestety lepsze okazały się w nim warszawianki wygrywając 15:9 i pewnie uzyskując awans do II ligi.
O tym, kto awansuje z drugiego miejsca zadecydować miał ostatni mecz turnieju, w którym andrychowianki spotkały się z Gdyńską Akademią Siatkówki. Po porażce w pierwszym secie (20:25), MKS świetnie zaprezentował się w drugiej odsłonie rozbijając rywalki do 16. Wydawało się, że  w kolejnych partiach MKS także będzie górą, jednak to rywalki wygrały kolejne dwa sety i całe spotkanie 3:1, uzyskując awans do II ligi.
Mimo braku awansu, andrychowianki pozostawiły po sobie dobre wrażenie.  Na słowa pochwały zasłużyli też andrychowscy kibice, którzy w każdym dniu turnieju szczelnie wypełniali halę żywiołowo dopingując swój zespół.
jar
 
Foto: MKS Andrychów


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama