Sukcesy pływaków z SMS Oświęcim

Rewelacyjnie zaprezentowała się drużyna z SMS Oświęcim na zawodach pływackich Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie.

Świetny występ zanotowała na swoim koncie Dominika Kossakowska, zwyciężając dwukrotnie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym w kategorii Open. Te wyścigi zaowocowały mianem najlepszej zawodniczki w kategorii 17-18 lat oraz piątym miejscem w kategorii Open w klasyfikacji za dwa najlepsze starty.
Zwyżkująca forma podopiecznej Piotra Woźnickiego to świetny prognostyk przed Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców. Miłą niespodziankę sprawił również Przemysław Suchański plasując się na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz piątym miejscem wśród najlepszych zmiennistów w kategorii Open za dwa najwartościowsze wyniki.
– Z nowym rekordem życiowym na 50 metrów stylem klasycznym zawody zakończył Mateusz Dubas, który wywalczył drugie miejsce w kategorii 17-18 lat oraz czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych zmiennistów kategorii Open – mówi Piotr Woźnicki, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.
Udane zmagania zanotowała również Daria Nita, która poprawiła swoje rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a ponadto uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji juniorek 17-18-letnich.
Na wysokiej trzeciej pozycji w klasyfikacji wśród juniorów 16-letnich zawody ukończyła Marta Klimek, która ustanowiła nowy rekord życiowy na 400 metrów stylem zmiennym oraz Jan Więzik, który poprawił swój najlepszy rezultat na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto w gronie najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Brączek, Oskar Cieśla, Przemysław Suchański, Kamil Sieradzki, Wiktor Grzegorczyk.
– Na uznanie zasługują także wszyscy zawodnicy, którym udało się poprawić swoje rekordy życiowe, a więc: Oskar Cieśla, Mateusz Dubas, Jakub Kwaśny, Daria Nita, Remigiusz Bartosiewicz, Kacper Brączek, Arkadiusz Czech, Marta Klimek, Kamil Sieradzki, David Szczygieł, Jan Więzik, Jakub Staciwa i Kamil Staciwa – podsumowuje Piotr Woźnicki.
*  *  *
Świetną formę pływacy ze SMS potwierdzili podczas trzeciej edycji zawodów Grand Prix Małopolskim które rozegrane zostały w Oświęcimiu.
Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Michał Daszkiewicz. Podopieczny trenera, Andrzeja Brani błysnął formą, łamiąc magiczną barierę czterech minut na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Rezultat uzyskany przez młodego pływaka jest jednocześnie nowym rekordem okręgu na tym dystansie. Warto wspomnieć, że poprzedni wynik należał do Wojciecha Wojdaka, który jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 
Jakub Konior
 
Foto: Zbiory SMS w Oświęcimiu


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama