Siatkarze walczą w play-offach

Dobrze spisały się drużyny naszego regionu walczące w II lidze siatkówki mężczyzn. MKS Andrychów wygrał rundę zasadniczą, a Kęczanin zajął trzecie miejsce.

Oba zespoły walczą w play-offach o prawo gry w turniejach, których stawką będzie awans do pierwszej ligi.

MKS Andrychów zdominował rozgrywki rundy zasadniczej. Siatkarze znad Wieprzówki musieli uznać wyższość rywali tylko w dwóch spotkaniach wyjazdowych: z TKS Tychy (1:3) oraz ZAKSĄ Strzelce Opolskie (2:3). Nic więc dziwnego, że andrychowianie wygrali tę część rywalizacji pewnie awansując do fazy play-off.

Niewiele gorzej spisali się zawodnicy UMKS Kęczanin Kęty, którzy w osiemnastu spotkaniach rundy zasadniczej odnieśli trzynaście zwycięstw. W końcowym rozrachunku dało im to trzecie miejsce w tabeli i prawo gry w play-off.
W fazie pucharowej nasze zespoły nie zwalniają tempa. MKS najpierw pewnie trzykrotnie ograł AZS Politechnikę Opolską (wszystkie mecze kończyły się rezultatem 3:0), a w półfinale (rywalizacja do 3 zwycięstw) prowadzi już 2:0 z zespołem TKS Tychy. Kolejny mecz obie drużyny rozegrają 23 marca w Tychach.
Trudniejszą przeprawę w rundzie play-off ma Kęczanin. W pierwszej rundzie  zespół znad Soły rywalizował z Volley Rybnik, a o zwycięstwie kęczan zadecydował dopiero piąty mecz. O tym jak wyrównana była to rywalizacja świadczy fakt, że jeden z setów drugiego pojedynku Kęczanin wygrał… 34:32!
W kolejnej rundzie play-off (półfinał) Kęczanin rywalizuje z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Po dwóch meczach rozegranych  w Strzelcach Opolskich Kęczanin przegrywa 2:0. Kolejny mecz rozegrany będzie w Kętach 23 marca.
Warto jednak pamiętać, że przed naszymi drużynami daleka droga do awansu do I ligi. Ewentualne wygrane w półfinałach będą bowiem dopiero przepustką do turniejów barażowych, w których zagra 12 najlepszych drużyn z wszystkich grup II ligi. Awans na zaplecze Plus Ligi uzyskają tylko dwa spośród tych zespołów. 
 
jar
 
foto: UMKS Kęczanin/facebook


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama