Skawa Wadowice zagra o II ligę

Koszykarze Skawy Wadowice zajęli – tak nielubiane przez sportowców – 4 miejsce w III lidze, jednak na pewno zagrają w turnieju barażowym o awans drugiej ligi.

W ostatnim meczu przed własną publicznością Skawa wygrała z rezerwami Wisły Kraków 90:78, zaś na zakończenie rozgrywek uległa na wyjeździe wyżej notowanemu Uniwersytetowi Rolniczemu Kraków 81:55. 
Wyniki te pozwoliły awansować wadowiczanom  na czwarte miejsce w tabeli.  Oznacza to, że przy rezygnacji AGH Korony Oknoplast Kraków, Skawa wystąpi w turnieju barażowym o awans do II ligi (udział w turnieju zapewnione mają 3 najlepsze zespoły z każdej grupy III ligi).  
Warto zaznaczyć, że spory udział w sukcesie Skawy mieli dobrze prezentujący się w trakcie całego sezonu Filip Rejowski i Sebastian Skrok, którzy uznani zostali za czołowych zawodników całej ligi. 
Półfinałowe turnieje barażowe rozegrane zostaną w pierwszej połowie kwietnia, a – jak dowiedziała się nasza redakcja od działaczy Skawy – o organizację jednego z nich ubiegały się będą Wadowice.
wad

 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama