Dom kultury dla Trzebieńczyc

29 stycznia otwarty został dom kultury w Trzebieńczycach. Uroczystość poprzedziła premiera jasełek przygotowanych przez stowarzyszenie Trzewoje.

Wypełniona do granic możliwości sala gimnastyczna szkoły w Laskowej, mnóstwo aktorów w różnym wieku (najmłodszy miał cztery miesiące!), scenografie, stroje a na koniec całkowicie zasłużona owacja na stojąco! Tak wyglądały jasełka wystawione 29 stycznia przez Stowarzyszenie Trzewoje. Przedstawienie jasełkowe zaprezentowane zostało w 70 lat po pamiętnych trzebieńczyckich jasełkach z 1949 roku. Fotografia z tamtych jasełek umieszczona została na honorowym miejscu w nowym domu kultury, można ją było także obejrzeć przed spektaklem. - Czterdzieści lat temu, w 1979 roku, w rok po rozpoczęciu pracy w szkole w Laskowej wystawiłam swoje pierwsze jasełka - mówiła po spektaklu wzruszona Stanisława Balonek. 
Początkowo plan zakładał niewielkie jasełka w nowym domu kultury ale za sprawą facebooka udało się skrzyknąć niemałą grupę mieszkańców Laskowej i Trzebieńczyc, uczniów Stanisławy Balonek i przedstawienie trzeba było przenieść do sali gimnastycznej. 
Po spektaklu w barwnym kolędniczym korowodzie goście i aktorzy przeszli do nowego domu kultury w Trzebieńczycach, by go oficjalnie otworzyć.Była biało-czerwona wstęga i okazja do życzeń i podziękowań oraz wspólnego, bardzo wesołego i radosnego kolędowania.


Lista Kultura
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama