Trudne zadanie Soły

Choć za oknami jeszcze zima, piłkarze powrócili już na ekstraklasowe boiska. Do rozpoczęcia rozgrywek przygotowują się też zespoły z naszego regionu.

Najszybciej, bo 9 marca na boiska powrócić mają piłkarze trzecioligowej Soły Oświęcim. Tydzień wcześniej, 2 marca, Solarze zagrają z Niwą Nowa Wieś w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Oświęcim. 

Zespół z Oświęcimia czeka bardzo trudna wiosna. Soła na półmetku rozrywek zajmuje bowiem ostatnią, 18 pozycję i aby marzyć o utrzymaniu się na trzecioligowym froncie musi wiosną zagrać zdecydowanie lepiej niż w pierwszej rundzie rozgrywek.
Przygotowania do rozgrywek oświęcimianie rozpoczęli już 10 stycznia. Od pierwszego treningu było wiadome, że z zespołem rozstaną się Michał Szewczyk, Dominik Gaudyn i Maciej Skiba. Potem do opuszczających klub dołączyli jeszcze bramkarz Kais Al-Ani, obrońca Arkadiusz Chlebowski oraz pomocnicy Maksymilian Nowak i Patryk Skrzypniak. 
W ich miejsce pojawiło się kilku nowych zawodników. Najbardziej znanym jej Daniel Feruga. Pochodzący z Pszczyny 30-letni ofensywny zawodnik ma na swoim koncie kilka występów w ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów. Częściej można było go zobaczyć na pierwszoligowych boiskach w barwach m.in. GKS-u Jastrzębie, GKS-u Tychy, ROW-u Rybnik, Miedzi Legnica, Olimpii Grudziądz oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. 
Wśród nowych nabytków Soły znaleźli się także,  powracający do Oświęcimia po przygodzie z Motorem Lublin i Rekordem Bielsko-Biała, Konrad Kasolik oraz 19-letni bramkarz Korony Kielce Damian Krążek. Wiosną Sołę mają wesprzeć także Kamil Witkowski, Dominik Pieprzyca, Mateusz Wyjazdłowski, Bartłomiej Nowakowski i Łukasz Jaworek. Wszyscy przepracowali w Oświęcimiu większość okresu przygotowawczego.
W meczach sparingowych Soła pokonała LKS Jawiszowice 6:0, rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:3 oraz Szczakowiankę Jaworzno 2:0. Z kolei pojedynek z Polonią Bytom zakończył się remisem 2:2. Jedyną, jak dotychczas, porażkę Soła zanotowała w debach o Puchar Prezydenta Oświęcimia. Mecz z Unią był jednak bardzo wyrównany, a o zwycięstwie rywali zadecydowały dopiero rzuty karne. Sołę czekają jeszcze dwa sparingi: 17 lutego w Chełmku zagrają z Orłem Ryczów, a 23 lutego w Chorzowie z tamtejszym II-ligowym Ruchem. 
Pierwszy mecz o stawkę Soła rozegra 2 marca w Nowej Wsi z tamtejszą Niwą. Będzie to finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.
Rozgrywki ligowe oświęcimianie rozpoczną na własnym boisku 9 marca meczem z Sokołem Sieniawa.
Tydzień później wiosenne rozgrywki zainaugurują także drużyny IV ligi oraz ligi okręgowej.
Jarosław Zięba

 

Foto: Paweł Suski - Soła Oświęcim


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama