Młodzi łyżwiarze walczyli w Oświęcimiu

Na początku lutego w Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Na podium stanął m.in. Jakub Lofek z UKŁF Unia Oświęcim.

Organizatorem imprezy był Łyżwiarski Klub Sportowy Soła.

W dwudniowych zawodach udział wzięło 40 zawodników z 12 klubów. Nasz region reprezentowały dwa kluby z Oświęcimia: Uczniowski Klub Łyżwiarstwa Figurowego Unia oraz Łyżwiarski Klub Sportowy Soła, który wraz z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego był organizatorem zawodów.

Spośród zawodników z Oświęcimia najlepiej zaprezentował się Jakub Lofek (na zdjęciu pierwszy z prawej) z Unii, który uległ tylko braciom Witkowskim z Łodzi i zdobył brązowy medal w kategorii solistów. W tej samej kategorii piąte miejsce zajął Michał Woźniak z Soły.
Wśród solistek najlepiej złoty medal przypadł Ekatarinie Kurakowej z MKS AXEL Toruń. Spośród zawodniczek z naszego regionu najlepiej zaprezentowała się Magdalena Zawadzka z ŁKS Soła zajmując 7. miejsce. W pierwszej dziesiątce (rywalizowała 30 zawodniczek) znalazły się jeszcze dwie młode zawodniczki Unii: Amelia Konik była ósma, a Nicola Adamczyk dziewiąta.