Hokeiści Unii walczą o szóstkę

Sezon zasadniczy Polskiej Ligi Hokeja wkracza w decydującą fazę.

Zajmujący siódmą pozycję hokeiści oświęcimskiej Unii będą walczyli o odrobienie strat i awans do czołowej szóstki. Po dwudziestu czterech kolejkach oświęcimska Unia zajmuje siódmą pozycję w tabeli tracąc pięć punktów do szóstej Automatyki Gdańsk. Zniwelowanie tej straty będzie celem oświęcimian w dalszej części sezonu zasadniczego. Przypomnijmy, że po 40 kolejkach zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, a o mistrzostwo Polski walczyło będzie pierwszych sześć zespołów sezonu zasadniczego. Unia nie najlepiej zaczęła sezon, kibiców szczególnie dotknęły wysokie porażki we własnej hali - 1:6 z Tauronem GKS Katowice czy 2:6 z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój. To właśnie po tej ostatniej przegranej, w drugiej połowie października, z klubu zwolniony został trener Josef Doboš, który w Oświęcimiu pracował trzy lata. Jego miejsce zajął Czech Jiří Šejba, były trener GKS-u Tychy. 
 
W rozegranych dotychczas spotkaniach Unia zanotowała dziesięć zwycięstw, z czego dwa odniosła po dogrywce, a jedno po karnych. Wyższość przeciwników musieli hokeiści z miasta nad Sołą uznać dwanaście razy. Jedno z tych spotkań oświęcimianie przegrali po rzutach karnych (z wicemistrzem Polski z GKS-em Tychy).
Najbliższe spotkanie Unia rozegra 19 grudnia w Janowie z tamtejszym Naprzodem. Na własnym lodowisku oświęcimian zobaczymy w piątek 22 grudnia w meczu z Tauronem KH GKS Katowice. Początek spotkania o godzinie 18.00
TK

 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama