Nowoczesne tablice już są!

Przy przystankach komunikacji miejskiej w Andrychowie pojawiły się nowoczesne, ledowe tablice z informacją o odjazdach autobusów.

Zostały zamontowane w ramach siódmego, już ostatniego, etapu projektu komunikacyjnego w gminie Andrychów. Na tablicach znajdowały się będą informacje o odjazdach najbliższych autobusów.  Na razie system pojawił się na 14 kluczowych przystankach.  – To ułatwienie dla mieszkańców. Na początek uruchomionych zostanie 14 tablic w miejscach spotykania się kilku linii, docelowo rozbudowa obejmie wszystkie przebudowane i wymienione przystanki – mówi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. 
Montaż tablic to ostatni, siódmy etap realizacji projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Andrychowie wraz z zakupem taboru autobusowego”. Przypomnijmy, że projekt zaczął się od wystąpienia gminy z Międzygminnego Zakładu Komunikacyjnego w Kętach i zakupu własnych autobusów miejskich. Andrychów, prawdopodobnie jako pierwsze miasto w Polsce, postanowił zorganizować komunikację miejską bez tworzenia zarządzającej nią spółki. – Zakupione autobusy postanowiliśmy w konkursie oddać do użytkowania prywatnemu operatorowi – tłumaczy Żak. Pomysł okazał się trafiony – cena tzw. wozokilometra w stosunku do kosztów w spółce międzygminnej spadła aż o 60 procent. 
Kolejnymi etapami projektu, na który miasto nad Wieprzówką otrzymało 19 milionów złotych unijnej dotacji były: rozbudowa i modernizacja bazy i warsztatów dla autobusów, budowa ścieżek rowerowych, rozbudowa ledowego oświetlenia ulicznego, monitoring miasta oraz wymiana wiat przystankowych i dostosowanie przystanków dla osób niepełnosprawnych. 
Dzięki zmianom komunikacja miejska w całej gminie działa lepiej, a mieszkańcy chętniej z niej korzystają 
– Udało się nam spowodować, że np. dzieci dojeżdżają do szkół autobusami, a nie są dowożone przez rodziców – cieszy się  burmistrz Żak. 
Montaż tablic jest dopełnieniem komunikacyjnej rewolucji w Andrychowie. 
jar
 
foto: nowiny.andrychow.eu


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama