Kolejne inwestycje

Mimo ciężkiej sytuacji gospodarczej dobre informacje nadchodzą z zatorskiej strefy inwestycyjnej, gdzie planowane są kolejne inwestycje.

Swoje zakłady – kosztem ponad 100 milionów złotych – zamierzają rozbudować firmy Protech i Eurowafel.
Inwestycje obu firm wpisują się w nowe zasady pomocy państwa dla przedsiębiorców, w myśl których cała Polska stała się „Specjalną Strefą Ekonomiczną”. Na terenie Małopolski operatorem tych projektów jest Krakowski Park Technologiczny, który współpracuje z zatorską strefą od początku jej istnienia.
Zarówno dla Protechu jak i Eurowafla to już kolejne inwestycje w zatorskiej strefie. Protech na rozbudowę swojego zakładu chce przeznaczyć co najmniej 100 milionów złotych. Firma produkująca kotły i elementy stalowe chce przebudować lakiernię, rozbudować spawalnię oraz zwiększyć powierzchnie montażowe i magazynowe. Planowana jest też rozbudowa instalacji fotowoltaicznej oraz zakup maszyn. Z kolei Eurowafel chce w Zatorze zainwestować kolejne 20 milionów złotych, które przeznaczone będą na zautomatyzowanie transportu oraz uruchomienie systemu MES odpowiedzialnego za monitorowanie stanu pracujących maszyn, systemy wspierające zarządzanie logistyką transportu oraz przechowywania wyrobów gotowych i surowców.
Z inwestycji cieszy się burmistrz Zatora Mariusz Makuch, który podkreśla, że obie firmy były jednymi z pierwszych, które zainwestowały swoje pieniądze w Zatorze na początku działania strefy.  – Cieszę się, że firmy, które zainwestowały w naszej gminie nie spoczęły na laurach i mimo trudnych czasów odważnie inwestują i rozwijają swoją działalność – mówi burmistrz. – Inwestorzy w Zatorze zawsze mogą liczyć na pomoc naszych pracowników, którzy pracę w urzędzie traktują jako służbę – dodał włodarz miasta podkreślając także bardzo dobrą współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym.
jar


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama